Příběh o kostelním domově: Pár se vydal za splněním snu plného nostalgie a moderního života zároveň

Fotografie: Calistemon / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Přečtěte si inspirující příběh páru, který proměnil starý kostel v útulný dům s moderními prvky a nostalgickým šmrncem.

Pár začlenil mnoho z původních prvků kostela do nového domova, který je nyní třípokojovým útočištěm o rozloze 333 m². Od dvoudveřového vchodu vedoucího do vstupní haly až po nádherně vysoké stropy z recyklovaného dřeva – nostalgie kostela zde stále žije. Stávající kostelní závěsná světla, ručně vytvořená bývalým členem církve, byla opatrně zrenovována a získala nový život.

Začátky rekonstrukce

Při rekonstrukci byl klíčovým prvkem respekt k původní struktuře. Podlahy z borovice Ponderosa, obložení a některé původní dřevěné krovy byly opatrně zachovány. Hlavní místnost spojuje kuchyni, obývací pokoj a jídelnu do otevřeného konceptu, přičemž stropy v obývacím pokoji se mohutně tyčí téměř 8 metrů vysoko. Kuchyňský ostrůvek, zhotovený z restaurovaného materiálu původně pocházejícího z železářství z 19. století, je doslova středobodem pozornosti.

Není to pouze interiér, co ohromuje. Pár nezapomněl ani na exteriér, kde nově postavená dílna o rozloze 186 m² zaznamenává obdiv. Kombinace moderního komfortu a zachování původního charakteru kostela vytvořila dům, který oslovuje lidi po celém světě. Renovace tohoto kostela byla provedena s patřičnou citlivostí.

Historická budova

Tento příběh inspirujícího přenesení nostalgických prvků minulosti do moderního životního prostoru je svědectvím o kreativitě a láskyplném přístupu k proměně historie. Jedním z nejzajímavějších prvků je přeměna kostelních lavic. Namísto toho, aby byly nemilosrdně vyhozeny, byly některé z nich zrenovovány a umístěny do nového prostředí.

@briankeithellis ❤️ For more! Sneak speak!!! Listing today and posting full video on YouTube!! #dreamhome #churchconversion #renovation #makeover #handcrafted #church ♬ Paradise – Bazzi

Zarostlý dům byl na pokraji rozpadu. Renovace z něj však udělala moderní chloubu uprostřed přírody

Renovace se nesoustředila jen na interiér. Původní vchodové dveře kostela z roku 1888 získaly nový život v hlavní koupelně, kde jsou obklopeny vintage lustry a umyvadly. Dům si tak zachovává nejen vnější krásu, ale i významné historické prvky. Není pochyb o tom, že tato přeměna byla prováděna s velkou láskou a respektem k původnímu kostelu.

Zdroj: Insider

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]