12letá dívka se zabavila kompletní rekonstrukcí domova podle vlastních představ. Stačilo jí jen 1 400 Kč

Fotografie: Depositphotos

Dívka prokázala mimořádné nadání a cit pro bytový design, když od své matky dostala povolení dát jejich domovu novou podobu.

Bea Levache z britského Kentu společně se svou matkou a bratrem během lockdownu proměnila svůj domov. Ponuré pokoje nebyly plnohodnotně využívané, a tak je Bea mohla předělat podle svého vlastního vkusu.

Jak si zkrátit čas během lockdownu

Lockdown během celosvětové pandemie koronaviru COVID-19 pro všechny znamenal šok. Ze dne na den nebylo možné téměř nic a obavy a nařízená opatření uzavřela spoustu lidí doma. Nejinak na tom byla rodina Susie Levache, která se náhle ocitla se svými dvěma dětmi – patnáctiletým Tedym a dvanáctiletou Beou – zavřená ve svém domě. Děti sice dálkově dále absolvovaly školní výuku, zbývající čas se ale nudily.

Susie, která se živí jako interiérová designérka, se rozhodla dodat své dceři odvahu a nabídla jí, zda by nechtěla jejich domov zkrášlit. Uvědomovala si, že výsledek nemusí odpovídat jejím představám, dostatek času na případné opravy ji ale utvrzoval v tom, aby dala své dceři volnou ruku. Bea se zpočátku ostýchala, obávala se, aby něco nezničila, ale za matčiny podpory se do renovace pustila naplno. A příliv energie brzy strhl k pomoci i Teda.

Vnuk prokázal babičce medvědí službu a přestavěl její starý dům na elegantní moderní bydlení

Transformace domova za pár korun

Rozpočet nebyl velký, ale vzhledem k tomu, že spoustu věcí už měli doma, vystačila si Bea s málem. Na obnovu kanceláře, schodiště a venkovní terasy jí tak po finanční stránce stačilo něco málo přes 1 400 Kč. Pro svůj projekt potřebovala především barvu a lepidlo, ale kromě toho se naučila používat i ruční pilu a elektrickou vrtačku. Zpočátku pracovala pod dozorem matky, později s bratrem pracovala již sama.

Bea si vyhrála především s detaily a použila na ně kontrastní kombinaci bílé a černé. Na terase tak nově přetřela nábytek, na stolek aplikovala mozaiku a zeď dozdobila truhlíky z dřevěné palety. Se dřevem pokračovala i uvnitř, pracovnu jím obložila a následně ho natřela. Velkou změnu doznala i kuchyňská linka a schodiště do patra. Bea vše doladila odpovídající výzdobou a na stěny pověsila černobílé obrázky.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]