Díky tomuto domácímu hnojivu vypěstuje 2x vetší úrodu i začátečník. Využijte tyto zbytky z kuchyně

Úroda okurek má být co nejvyšší. Každý zahrádkář si přeje, aby rostliny hodně kvetly a násada plodů trvala až do konce léta. Chce to ale jistou péči.

Jistě chcete po celé léto sklízet plné košíky okurek. Abyste jich měli dost k přímé konzumaci, na různé saláty i na zavařování. Vždyť ty kupované za moc nestojí, a to už jenom proto, že nejsou čerstvé, ale poněkud zavadlé. Čerstvě utržená okurka při zakousnutí křupne a je plná chuti. A okurky v obchodě toto postrádají, a hlavně jsou už tak drahé, že by je člověk snad raději vyřadil z jídelníčku.

Přihnojujte přírodními látkami

A proto okurky na záhonech i ve skleníku ještě přihnojujte. Celý červenec. A použijte k tomu droždí, to nejrychleji zabere. Využití droždí jako přírodního hnojiva pro okurky je geniální způsob, jak ještě v této době, kdy už rostliny začaly plodit, podpořit jejich růst a zvýšit úrodu. Droždí obsahuje vitamíny a minerály, jež jsou prospěšné pro půdu i rostliny, a jeho aplikace je jednoduchá, zmiňuje web BalconyGardenWeb.

Droždí ke hnojení lze použít několikerým způsobem, o čemž jsme vás již dříve na BydlímeÚtulně informovali. Hnojivo z čerstvého droždí by se mělo nechat fermentovat, tak je nejúčinnější, přidává se třeba cukr nebo i mléko apod. Vy však nyní potřebujete připravit přihnojovací zálivku okamžitě. Proto bude lepší, když použijete droždí sušené, radí web DomekIOgrodek.

Toto hnojivo z šuplíku prospěje rostlinám 100x více než jakékoliv drahé alternativy z obchodu

Sušené droždí pomůže

Na přípravu je hnojivo na okurky velmi jednoduché. Dejte do nádoby jednu lžičku sušeného droždí, přidejte lžičku moučkového cukru a zalijte jedním litrem teplé vody. Promíchejte a nechte dvě hodiny pracovat. Po uplynutí této doby je zapotřebí roztok naředit. K tomu použijte devět litrů studené vody a každou rostlinu zalijte jedním litrem hnojiva. Tuto kúru můžete teď v létě opakovat ještě dvakrát. Později, tedy koncem srpna, už nemá smysl.

Tato metoda přihnojování okurek je ekonomická, protože vás bude stát pár korun. A protože se nevyužívají žádné chemické přísady, je také ekologická. Tak co si můžete přát víc? Už jen bohatou úrodu, která se určitě dostaví. A to bude vaše nejlepší odměna za přírodní způsoby pěstování. U kupovaných okurek vlastně vůbec nevíte, jakým pěstebním procesem prošly a co sobě a svým dětem na talíři servírujete.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*