Toto hnojivo z šuplíku prospěje rostlinám 100x více než jakékoliv drahé alternativy z obchodu

Fotografie: Gryffindor / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Podpořte růst svých rostlin na zahrádce správným hnojením. Když sáhnete po koření, jako je kurkuma či zázvor, účinky budou dvojnásobné.

Že koření není dobré jenom k dochucení jídel, ale mnoho jeho druhů má i různé zdravotní benefity, asi není nutno připomínat. Co už se ale všeobecně neví, je, že těchto výhod mohou stejně tak dobře požívat i rostliny na zahrádce.

Hnojiva si můžete připravit i doma

Na počátku sezóny, když rostliny teprve klíčí, se kolem nich nachází ideální směs čerstvé půdy s živinami. Ty ale sazenice postupně během svého růstu spotřebovávají, až je téměř vyčerpají. K samovolnému obnovení cyklu a doplnění výživných látek přitom dojde až na podzim. Do té doby je dobré rostlinám pomoci „dokrmením“ v podobě hnojiva.

Kupovaná hnojiva jsou umíchaná s konkrétními účinky a připravená k okamžité aplikaci. Což se ale podepisuje na jejich ceně. Přitom v každé domácnosti se nachází hned několik surovin, ze kterých lze připravit levné, domácí hnojivo. Hodně se jich nachází třeba v kuchyni – právě nedávno jsme vám na BydlímeÚtulně radili, jak připravit hnojivo z kvasnic, velmi efektivní jsou ale i hnojiva připravená s kořením.

Pokud se vašim orchidejím nechce kvést, využijte toto zázračné domácí hnojivo

Okořeňte rostlinám život

Základem všech těchto hnojiv je lžíce kyseliny huminové rozmíchaná v 10 litrech vody, podle webu Magazín-konopí právě ta totiž pomůže rostlinám s lepším vstřebáváním živin. A nejlepší práci pak podle portálu CRykami odvede s:

  • kurkumou – k aktivní podpoře rostliny, stačí dvě lžičky tohoto koření s antibakteriálními a protiplísňovými účinky. Používejte až dvakrát týdně.
  • skořicí – má podobné účinky jako kurkuma. Do kyblíku vody jí rozmíchejte dvě polévkové lžíce a rostliny tímto nálevem hnojte 1x za 14 dní.

Zázvor

  • zázvorem – přínosem pro obranyschopnost je pak hnojivo se zázvorem. Přidejte 2 lžičky sušeného nebo 2 polévkové lžíce čerstvě nastrouhaného. Používejte jednou za dva týdny.
  • česnekem – stejně dobrou službu jako lidem prokáže česnek i rostlinám. Do kyblíku vody ho přidejte v množství dvou čajových lžiček v případě sušené podoby, u čerstvého se nebojte přimíchat klidně i čtyři rozmačkané stroužky.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*