Pět odvážných způsobů, jak změnit vzhled oken

Vyberte záclony, žaluzie, závěsy v různých barvách, vzorech nebo kombinací obojího, abyste svému interiéru změnili kompletně design. Jaro a léto je ideální možností, jak toho docílit. Hodláte-li do prostoru vnést více barev, energie, zkuste to prostřednictvím oken.

Pověsit na ně můžete vzdušné záclonky, závěsy, ručně vyrobené skládané papírové žaluzie. Jaro a léto hýří barvami. Zvolit můžete jednobarevné provedení a sladit více barev dohromady anebo různé letní vzory – kytky, vlnky, ptáčky, motýlky, puntíky, mořský motiv apod. Žaluzie i závěsy uvítáte nejen v okamžiku vytvoření soukromí a intimní atmosféry, ale i jako vkusný doplněk oken – dekoraci.

Růžová to může být

Myslíte si, že růžová je příliš sladká a nehodí se do vašeho bytu? Podívejte se, jak se na úvodním obrázku střetávají různé barvy, které vytváří dojem energie. Jak zesílený dopad mají, když jsou sjednoceny. Nejen barvy vytvářejí veselou atmosféru. Vidíte, že je možné kombinovat i vzory – letní a geometrický. Nebojte se a odvažte se. Zkusíte to také?

Nejžhavější barevný trend

Fialová je barva roku. Ale spíše než stěny, je vhodné využít ji v doplňcích, jako závěsy, záclonky, žaluzie, křesla, polštářky, skleničky, vázičky, stínidlo apod. Zkuste tento nový trend a místnost se změní k nepoznání.

Nahatá okna

Okno má obrovský dopad na celkový vzhled místnosti. Zatímco někdo má rád záclonky, roletky, závěsy, druhý raději pouze žaluzie bez zbytečných cinkrlátek. Někomu mohou taková okna připadat prázdná, smutná, holá. Opak je pravdou. Přesvědčte se sami, že jde o moderní vzhled oken, kde na zajímavosti přidá uklidňující šedozelený odstín oken a žaluzií. Barvy dokáží zkrátka divy a nemusí být pouze na závěsech.

Nadčasová klasika

Nadčasové vzory zůstávají populární z nějakého důvodu. Trošku retro, trošku moderní a přitom velmi šik. Co myslíte? My si myslíme, že tato kombinace barev, vzorů i stylu nábytku je opravdu velmi povedená.

Netradiční stínění oken a dveří

A na závěr přikládáme takovou třešinku na dortíček. Opravdu netradiční řešení stínění oken. Žaluzie vás neberou, prát záclony a závěsy vás nebaví? Máte stejně řešené prosklené okna či dveře na zahradu? Pak vás možná zaujme náš poslední způsob, jak změnit vzhled oken i celé místnosti. Obáváme se, že budete muset hledat někoho, kdo vám je vyrobí na zakázku. Rozhodně nejde o běžnou záležitost.

Obrázky: idealhome.co.uk