Plovoucí postel je hit moderních ložnic. Vyrobit ji lze i svépomocí

Postel je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku, které doma máme. Poměrně velkou část našeho dne totiž strávíme právě v posteli, každý den přibližně osm hodin. Není se proto čemu divit, že se v posteli chceme cítit pohodlně a spát na kvalitní matraci v krásném voňavém povlečení. Postel ale nemusí a neměla by být jen nábytkem praktickým, ale také stylovým či designovým, a to nejen v případě, že bydlíte v loftu, a postel tak běžně vidí i vaše návštěvy.

Jedním z hitů poslední doby jsou tak zvané plovoucí postele. Dnes si o nich proto řekneme něco víc a zároveň vám ukážeme, že s trochou šikovnosti a kreativity si tyto stylové postele můžete vyrobit dokonce i vy sami.

Plovoucí postel – charakteristika

Plovoucí postel je na první pohled velmi atraktivní svým moderním designem a nevšední svou inovativní konstrukcí. Nejlépe působí ve větších ložnicích, kde lépe vynikne její originalita. Název plovoucí postel souvisí se základní charakteristikou tohoto typu postele, tedy tím, že není tradičním způsobem spojena s podlahou prostřednictvím nejrůznějších čel či nohou. Naopak plovoucí postele se jakoby vznášejí ve vzduchu, a jedinečným způsobem tak ložnici ozvláštňují a dodávají jí zajímavý dojem.

Tento efekt vzniká nejčastěji tím, že jsou ve vzduchu drženy pomocí lana nebo magnetu. Za účelem stabilizace zavěšené postele se obvykle používají silné ocelové kabely nebo masivní dřevo.

Jak si vyrobit svou vlastní plovoucí postel

Vzhledem k tomu, že jsou plovoucí postel v poslední době velmi oblíbené a vyhledávané, možná po ní toužíte i vy. Nabídka těchto postelí je velmi široká, bohužel se ale často jedná poměrně o finančně nákladnou investici, závisí samozřejmě na materiálu a designu postele.

Pokud ale patříte mezi domácí kutily, není nemožné si plovoucí postel postavit vlastníma rukama.

Zde je malý návod. Základem je vyrobit si pevný rám postele, nejlépe a nejsnadněji ze dřeva. Při výrobě použijte malý trik, a to ten, že deska, na kterou následně umístíte matraci, bude o několik desítek centimetrů větší, širší, než její podstavec, na kterém bude umístěna. Tímto jednoduchým trikem právě při pohledu z dálky dosáhnete efektu plovoucí postele. To ale nebudete tak úplně pravda, neboť vaše postel se zemí spojená bude, jen nenápadně.

Na dřevěnou konstrukci následně umístěte OSB desky, na které později položíte matraci, které orámujte ze všech čtyř stran dřevěnými prkny, například ze zajímavého ořechového dřeva, jako tomu je v našem příspěvku.

Kouzlo se světlem nakonec

Takovouto postel můžete umístit do prostoru, nebo ji jednou či dvěma stranami umístit ke stěně. Zajímavým ozvláštněním a upozorněním na to, že se jedná o plovoucí postel, je umístění osvětlení, které jednoduše přichytíte ke spodnímu rámu postele. Toto osvětlení zároveň v ložnici vykouzlí nevšední atmosféru a muže být určitou náhradou stolních lampiček.

Fotografie: Downtownwatts