Pódium vypadá v interiéru úžasně, navíc je i velice praktické

Myšlenka na zbudování pódia v interiéru, se zrodila v Japonsku. V dávné minulosti používali Japonci prostor pod matrací k uložení zbraní, oblečení, nádobí a různých cenností. V současné době pódium rovněž slouží primárně k ukládání různých věcí, tedy jako skladovací prostor. Tímto však jeho funkce zdaleka nekončí. Pódium může sloužit zónový prvek, vizuálně měnit velikost a tvar místnosti, reorganizovat prostor a sloužit i jako dominantní prvek interiéru/dekorace.

Pódium obohacuje životní prostor a dává mu nové a neočekávané příležitosti. Vyrobeno může být z betonu, pěnových bloků, dřeva a jiného stavebního materiálu. Se správným designem se skvěle hodí do obýváku, kuchyně, ložnice či dětského pokoje. Rozhodně nejde jen o úžasnou ozdobu interiéru, ale především k vytváření vizuálních efektů a ukládání věcí. Může pomoci rozdělit místnosti na zóny a opticky zvětšit prostor.

Volba pódia se vhodná do místností s nízkými stropy, jelikož je to skvělá alternativa za mezipatra/loftové postele. Díky pódia získáte pohodlný psací stůl, šatník nebo místo pro spaní. Přinášíme vám trochu inspirace a věříme, že vás osloví stejně, jako nás. Zvlášť, pokud bojujete doma s úložným prostorem a nemáte vysoké stropy.

Pódium v ložnici

Pódium může být buď v konkrétní místnosti, kde neplní funkci rozdělovače zón a slouží jen jako úložný prostor anebo naopak může být umístěno například v obývacím pokoji, kde vznikne i místo pro spaní.

Rozdělovač zón

Právě zde můžete vidět, jak úžasně může pódium posloužit k rozdělení zón. Pokud bydlíte v malém bytě, kde není možné mít ložnici zvlášť, lze to vyřešit i tímto praktickým a stylovým způsobem.

Řešení do garsonky

Jste sám/sama a přemýšlíte, jak zařídit garsonku? I zde využijete pódium, pokud nemáte v bytě vysoké stropy pro loftovou postel. Jedna místnost je rozdělená na několik zón a přitom působí vzdušně a přechody z jedné zóny do druhé jsou nenásilné.

Chytré řešení

Pódium představuje pro interiéry chytré a elegantní řešení úložných prostor i rozdělení jednotlivých zón.

Obrázky: labrys, smalldesignideas