Pohádkový srub uprostřed přírody jako skvělé místo k načerpání energie

Když se řekne srub, představí si většina z nás tyto malebné dřevěné stavby někde v horách. V současné době se ale stávají čím dál tím populárnější i jako běžná forma bydlení, a to nejen ve formě chalupy či chaty, ale lze se s nimi setkat i ve městech. Dnes vám přinášíme ukázku takovéhoto srubu uprostřed krásné přírody, kde si každý z nás jistě dovede představit strávení příjemného víkendu či dovolené.

Dokonalá symbióza s přírodou

Srub se nachází v krásné přírodě obklopené lesy, a jeho styl je tak v naprostém souladu s okolím. Jedná se o přízemní stavbu ve tvaru písmene L, která je vyrobena z obvyklých dřevěných kulatin, které jsou natřeny na tmavě hnědou barvu, což ve spojitosti s velkými bílými francouzskými okny, jež se nacházejí po celé budově, vytváří velmi elegantní kombinaci.

Zajímavým řešením je rovněž pojetí terasy, která se v jedné části nachází pod střechou domu, a umožňuje tak příjemné venkovní posezení i v případě nepříznivého počasí. Designově je tato terasa doplněna o dva sloupy a na terase se kromě velkého stolu s židlemi nachází i venkovní gril a malá kuchyňská linka, je tu tedy k dispozici vše pro příjemné letní grilování.

Další posezení se poté nachází na dřevěné venkovní terase v přední části domu. Již z dálky vás na srubu zaujme také jeho střecha, která je pokryta travou, a při pohledu svrchu tak dům téměř splývá s okolní přírodou.

Útulné interiéry předurčené k relaxaci

Interiér srubu je zajímavým spojením tradičních a moderních materiálů a je pojat především v kombinaci bílé a světle hnědé barvy, kterou nalezneme na stěnách i stropních trámech. V domě se nachází prostorný obývací pokoj, kde si lze odpočinout na pohodlné sedací soupravě a sledovat nejen televizi, ale i krb, který se nachází kousek od televizní obrazovky.

Na obývací pokoj navazuje praktická kuchyň vybavená těmi nejmodernějšími spotřebiče. Kuchyň je v kombinaci bílé barvy, nerezu a žulové pracovní desky. K celkové atmosféře přispívají také archivní vína, která jsou umístěna na dřevem obložené stěně.

V meziprostoru mezi kuchyní a obývacím pokojem se nachází jídelna s velkým oválným stolem, která díky francouzským oknům nabízí krásné výhledy do okolní. V domě se nacházejí také tři ložnice, které jsou zařízené v moderním rustikálním stylu, a dvě koupelny, z nichž jedna se může pochlubit velkou vanou s vířivkou.

Fotografie: Bachbolig

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]