Důchodkyně si užívá samostatné bydlení v domě, který si zařídila podle svého a to za pár korun

Fotografie: Depositphotos

Život ve stáří si každý z vás může představovat různě. Pro seniorku Peggy, o níž je dnešní příběh, je samostatný život v malém domku velkým štěstím.

Osmdesátiletá seniorka Peggy žije v malém domku na Windward Place v Oviedu na Floridě, jenž se nachází ve čtvrti plné tiny houses. Tato oblast je známá svým klidným prostředím a přátelskou komunitou, která je ideální pro odpočinek a relaxaci ve zralých letech, sdělují na webu TinyHouseBlog. Oviedo, s jeho subtropickým klimatem, poskytuje ideální podmínky pro venkovní aktivity a zahradničení, což je činnost, již řada seniorů ráda provozuje.

Mít život i ve stáří ve svých rukou

A tak si i Peggy užívá svůj důchod v maličkém patrovém domku, na skvělém místě, nezávisle a bez starostí o vysoké životní náklady. Společnost jí dělá pes Buffy. A v domku mají oba vše, co potřebují, i při Peggině horším zdravotním stavu. Po dlouhém životě plném vzestupů i pádů Peggy sice pozdě, ale přece může o svých věcech rozhodovat sama. Její volba žít samostatně ukazuje odolnost a přizpůsobivost, které jí pomáhají nyní, když stárne.

A mezi tamními sousedy si našla i nové přátele. Pomáhají si navzájem, a pro Peggy jsou nyní vlastně jako rodina. Hodně času tráví seniorka venku, což je v této oblasti – díky klimatu – velice snadné. Stará se o rostliny, čte nebo sedá na verandě. Domek má vybavený tak, aby měla vše potřebné při ruce. Navíc si ho zaplnila předměty, k nimž má srdeční vztah: nábytek po svém otci, staré rodinné fotografie aj. Aby se mohla stále udržovat v dobré tělesné kondici, pořídila si i rotoped, uvádí web MyPositiveOutlooks.

Tiny house je stále oblíbenější způsob bydlení

Matka čekala 15 let na svůj vlastní malý domek. Postavila si ho zcela sama obdivuhodným způsobem

Samostatnost a koníčky = nejhezčí stárnutí

I když je Peggy ve vysokém věku, stále si sama vaří. A kuchyňku má k tomu skvěle vybavenou – sporák, mikrovlnnou troubu, myčku, spoustu úložného prostoru. Seniorka si také sama pere, pračka se sušičkou jsou rovněž součástí vybavení domácnosti. Dříve, ještě před náročnou operací, Peggy ráda trávila čas na plachetnici. Nyní už nemá dobrou rovnováhu a obava, že by mohla přepadnout přes palubu, jí tohoto koníčka vzala.

Peggy si však našla náhradní hobby. Staví si RC plachetnice. A když už nemůže plout na skutečných lodích, pokračuje v plavbě s dálkově ovládanými modely. A tak svůj život ve stáří tráví Peggy šťastně. I přes potíže spojené se stárnutím a řešením zdravotních problémů. Na BydlímeÚtulně jsme uvedli i příběh seniorky, učitelky v důchodu, která se rozhodla pro malý domek vytvořený z přívěsu.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*