Pohádkový zámek, kde bydlel slavný Mario Lemieux, je na prodej

Pokud patříte mezi fanoušky hokeje, tak vám jméno Mario Lemieux rozhodně není neznámé. Tento slavný dvojnásobný vítěz Stanley Cupu nyní prodává jedno ze svých sídel, které se nachází nedaleko kanadského Montrealu. Pokud vás láká luxusní bydlení v zámeckém stylu, možná vás tato nemovitost, ve které se nachází padesát pokojů, zaujme.

Jen se v případě zájmu připravte na to, že vás vyjde v přepočtu téměř na půl miliardy korun.

Pohádkový zámek

Za svou slavnou kariéru v NHL si „Supermario“, jak se Lemieuxovi často přezdívá, vydělal neskutečné množství peněz, z nichž některé investoval do luxusních panství. Jedním z nich je i nemovitost, která připomíná zámek a nachází se v oblasti Mont Tremblant. Bývalý hokejista, který je v současné době mimo jiné spolumajitelem hokejového klubu Pittsburgh Penguins, tento zámek nechal postavit v roce 2009 a využíval ho se svou rodinou především v létě.

V jeho okolí se nachází nádherná příroda, zejména hory, lesy a jezero, ale také velké množství sportovního vyžití. Přesná cena, za kterou si zámek Maria Lemiuex můžete zakoupit, je 21 999 066 dolarů. Šedesát šest dolarů na konci ceny bylo zvoleno zcela záměrně, jde o připomínku čísla, které Mario Lemieux nosil po celou svou kariéru na dresu.

Pro celou rodinu i přátele

Nemovitost, která byla postavena ve stylu švýcarského zámku, je známá pod jménem Chateau Fleur de Lys a nachází se na úpatí Mont Tremblant. Její součástí je padesát pokojů, ve kterých se nachází celkem sedmnáct krbů, dále malé místní divadlo, vinný sklípek, bazén a lázně či tenisový kurt.

Luxusně vybavení jsou i interiéry, ve kterých dominují dřevo, kámen a kůže a jejichž nábytek i dekorace korespondují s celkovým zámeckým laděním nemovitosti. Vzhledem k velikosti je rezidence vhodná jako usedlost pro celou rozvětvenou rodinu či přátele, část nemovitosti lze samozřejmě využívat například jako hotel.

Fotografie: Pittsburgh Tribune Live

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]