Pokojové rostliny, které čistí vzduch, stojí za to mít doma

Fotografie: Freepik

Žijeme ve znečištěném prostředí, které není dobré pro naše zdraví. Na ulici asi stěží můžeme proti znečištění vzduchu účinně bojovat, ale ve své domácnosti to můžete zvládnout. Jak na to? Pořiďte si tyto pokojové květiny, které dokážou čistit vzduch a postarají se o to, abyste doma dýchali blahodárný kyslík bez škodlivin.

Tchýnin jazyk

Tchýnin jazyk nepatří zrovna mezi rostliny, které byste si pořídili pro jejich vzhled. Naopak působí spíše obyčejně a nudně, ale o to lépe vám dokáže prospět při čištění vzduchu. Po celou noc dokáže vypouštět nový kyslík, zatímco zpracovává vámi vydechovaný oxid uhličitý. Umí také ze vzduchu odfiltrovat běžné domácí toxiny, mezi které patří například formaldehyd, trichlorethylen a benzen.

Zelenec

I zelenec je skvělým přírodním čističem vzduchu. Umí ze vzduchu odstranit škodlivý formaldehyd, a to až z 90 %. Nevyžaduje také příliš vaší vlastní péče, v podstatě je bezúdržbový, stačí, když si občas vzpomenete na zálivku. Má hezké trsy dlouhých lesklých listů, které působí optimisticky a esteticky.

Fotografie: Pixabay

Jasmín

Jasmín je rostlina, která nepatří k běžným pokojovkám. Přitom ale není důvod, proč by to tak nemělo být. Má nádherné bílé květy a výraznou sladkou vůní. Ta vám může pomoc snadněji relaxovat a má na celé tělo výrazné zklidňující účinky.

Aloe vera

Aloe vera jistě znáte jako prostředek proti popáleninám nebo i pomocníka v péči o pleť. Věděli jste ale, že umí také čistit vzduch? Má schopnost uvolňovat kyslík po celou noc a zároveň vstřebává jiné škodlivé plyny, které nám neprospívají. Mít doma aloe se tedy vyplatí hned z několik důvodů.

Fotografie: Pixabay

Břečťan

Je perfektní pokojovkou pro alergiky. Břečťan totiž umí odstranit až 94 % vzdušných nečistot během pouhých 12 hodin. Snadno tak zabrání nočnímu kýchání a nateklým sliznicím v nose. Je nenáročný, jen je potřeba jej pravidelně zastřihovat, protože velmi rychle roste.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]