Pokojové rostliny, které přispějí nejen ke zkrášlení domova, ale i lepšímu ovzduší

Jestliže hledáte jiný způsob, jak vyčistit ve vašem bytě ovzduší, než je čistička ovzduší, pak jsou to jednoznačně rostliny. Ty čistí vzduch od toxinů, prachových částic a ještě jej i zvlhčují. Přinášíme vám tip na pět pokojových rostlin, které přispějí nejen ke zkrášlení domova, ale i lepšímu ovzduší.

Chryzantéma

Chryzantéma je krásná kytička, která by ve vaší domácnosti chybět neměla. Mimo to, že potěší vaše oko, dokáže odfiltrovat benzen, který se nachází v čisticích prostředcích, plastech, lepidlech a barvách.

Palma Areka

Tato pokojová rostlinka je velmi oblíbená nejen v bytech, ale i kancelářích. Má silné schopnosti čistit a zvlhčovat vzduch ve svém okolí. Navíc je na pěstování velmi nenáročná. Vzduch čistí od benzenu, trichloretylenu a formaldehydu.

Aloe vera

Egypťané nazývali tuto roslinu díky její odolnosti – rostlinou nesmrtelnosti. Tato rostlina má blahodárný vliv na zdraví člověka. Dokáže léčit popáleniny, jizvy a zmírňovat zánět. Mimo to však dokáže odstraňovat z ovzduší chemikálie, jako je benzen a formaldehyd. V noci snižuje hodnoty oxidu uhličitého.

Tchýnin jazyk

Tato rostlinka je často i předmětem různých vtípků. Avšak na rozdíl od opravdové tchyně dokáže zmírňovat bolesti hlavy, podráždění očí a ulevuje při dýchacích těžkostech. Jen málokterá rostlinka vydrží omyly nezkušených pěstitelů tak, jako tchýnin jazyk.

Břečťan

Podle vědeckých studií je břečťan nejlepší rostlinou na čištění vzduchu od formaldehydu. Tato rostlina dokáže zmírnit problémy alergiků a astmatiků. Zkrášlí stěny, ploty, stromy, ale i domácnost. Absorbuje rovněž nadměrnou vlhkost. Jejich výhodou je opět nenáročnost. Pokojový břečťan můžete pěstovat v závěsných květináčích a tvarovat pomocí drátků, po kterých se budou pnout.

Obrázky: pixabay