Pokud se doma bojíte pavouků, vyzkoušejte přírodní postupy, jak se jich zbavit

Někteří tuto situaci jistě znáte – v místnosti se objeví pavouk. A vy nechápete, proč. Snažíte se udržovat svůj byt či dům co nejčistší. Vše pečlivě myjete, zametáte, vytíráte, luxujete, přesto vaši snahu čas od času ničí hmyz, který se znenadání objeví. Velmi nepříjemným hmyzem, kterého se navíc většina žen i dětí štítí, jsou pavouci. Bohužel, když se pavoukům někde zalíbí, nebývá lehké se jich zbavit.

V obchodech je sice k dostání mnoho nejrůznějších prostředků proti pavoukům a dalšímu hmyzu, ale jejich účinek je často pouze krátkodobý a navíc většina z těchto prostředků obsahuje velké množství chemických látek, a tak se vám možná nechce používat je příliš často.

My vám proto dnes poradíme, jaké přírodní ingredience a materiály nemají pavouci rádi, a vy je tak v boji s nimi můžete snadno využít a zbavit se pavouků jednou provždy.

Bylinky, citrusy, kaštany i kočka

Jednou z účinných možností, jak zamezit pavoukům vstup do vašeho domu či bytu, je vytvořit přirozenou pachovou bariéru, především v okolí oken a dveří, kudy se do našich domácností nejčastěji dostávají. Jako velmi účinný prostředek se ukazuje smíchat esenciální olej z máty peprné, tea tree či eukalyptu a vodu.

Tento prostředek poté za pomoci rozprašovače aplikujte na okenní a dveřní rámy. Podobným způsobem můžete použít o obyčejný ocet, ten ale budete muset častěji opakovat, protože jakmile pach octu pomine, pavouci k vám domů znovu zamíří.

Pavouci rovněž nemají rádi kaštany, zkuste je položit například jako dekoraci na okenní parapety a uvidíte ten rozdíl. Další z přírodních věcí, kterou pavouci nemají rádi, jsou citrusy, především jejich vůně.

Proto se doporučuje na místa, kde se pavouci vyskytují, rozmístit do rohů místností a za nábytek citronovou, pomerančovou, grapefruitovou či limetkovou kůru. Skvělým způsobem jak pavouky doma vymýtit, je také pořídit si kočku. Jejich přirozeným instinktem je totiž pavouky lovit.

Vyrobte si speciální přípravek s chilli

Proti pavoukům si můžete vyrobit také vlastní přírodní sprej. Na jeho výrobu budete potřebovat půl litru octa, půl litru vody a trochu drcené chilli papričky. Všechny tři ingredience důkladně promíchejte ve větší nádobě.

Vzniklou směs poté nalijte do lahvičky s rozprašovačem a ještě jednou promíchejte. Následně směs nastříkejte na ta místa, kde se pavouci objevují nejčastěji, tedy opět zejména okolo dveří, oken, skříněk či květináčů. Pavouky zaručeně vymýtíte.

Fotografie: Getty Images