Zapíchejte hřebíček do pomeranče a sledujte, co se stane. Výsledek vám ušetří spoustu peněz

Fotografie: Depositphotos

Pomeranč s hřebíčkem je výborný přírodní osvěžovač vzduchu, který pomůže s různými nepříjemnými pachy v domácnosti.

Vaše domácnost nemusí vždy svěže vonět. Podíl na těžkém vzduchu v bytě má vaření, vlhkost, kouření, přítomnost zvířat, špatně odtékající odpady aj. A co víc – když se v tomto prostředí pohybujete trvale, přestanete určitý nepříjemný odér až zápach vnímat. Často od pachu a těžkého vzduchu ve vašem domově nepomůže ani větrání. Různé pachy se usadí v textilu, zejména tedy v koberci, sedací soupravě a dalším čalouněném nábytku, v polštářích.

Místo chemických osvěžovačů přírodní volba

A tato směsice pachů nejde odstranit jen pouhou výměnou vzduchu. Samozřejmě můžete nakoupit různé osvěžovače vzduchu, ale ty zavoní pouze krátkodobě, dlouhodobý efekt nemají. Navíc mohou být někteří členové rodiny alergičtí na obsažené chemické látky. Proto je dobrým řešením osvěžit domácnost pomocí jednoduchého, levného, přírodního a ekologického triku, jak radí web SantePlusMag.

Spojíte-li pomeranč s hřebíčkem, získáte příjemnou citrusovou vůni s kořeněnými tóny. Jen si vzpomeňte na vánoční atmosféru. Vánoční cukroví i svíčky voní podobně: jablko, pomeranč, hřebíček, badyán a skořice. A pomeranč s hřebíčkem, který se k provonění domácnosti používá již po staletí, vám tuto svěží předvánoční vůni připomene už nyní.

Čajové sáčky vyřeší největší problém, se kterým se v domácnosti setkává doslova každý

Provonění domácnosti pomerančem a hřebíčkem

Pomeranč můžete použít vcelku, anebo ho překrojit na poloviny. Pak vezměte spoustu hřebíčků a do citrusu je hustě zapíchejte. Osvěžovač z překrojeného pomeranče bude vonět více, avšak dřív vyschne a vůně se postupně ztratí. Řeznou plochu však můžete ještě posypat výše uvedeným mletým vánočním kořením, váš byt zavoní jako nikdy předtím. Celý pomeranč vydrží déle, ale vůně bude jen jemná, neboť citrusové aroma bude slabě pronikat jen podél zapíchaných hřebíčků.

hřebíček
Fotografie: Freepik

Připravené pomeranče umístěte na strategická místa v bytě. Mohou to být stoly, parapety, poličky; tak dosáhnete optimálního rozšíření vůně po celém prostoru. Aranžovat pomeranče můžete i do ozdobných nádobek. Kdo chce být obzvlášť kreativní, může hřebíčky i další koření v pomeranči stylizovat do ozdobných tvarů a také vyrobit poutko k zavěšení, jak píše web Almanac.

Zaženete i nepříjemný hmyz

Vůně hřebíčku a pomeranče je nejen příjemná, ale také do určité míry nepříjemné pachy pohlcuje. A dokonce působí jako repelent proti hmyzu. To, co nám voní, hmyzu velmi zapáchá. V následujících dnech se má oteplit, takže opět – po uplynulých deštivých a povodňových dnech – otevřete okna dokořán. Ospalý hmyz se s příchodem sluníčka probere a budete ho zase mít plný byt. Tedy pokud ho nezačnete odpuzovat právě pomerančem, případně citronem s napíchaným hřebíčkem.

A až se začne topit, můžete pomeranč nechat na radiátorech sušit (nakrájený na tlustší plátky) a vůně v bytě vám vydrží delší dobu. Na BydlímeÚtulně jsme také napsali, jak můžete ze svých zásob vyrobit účinné domácí repelenty.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*