Portugalské vesnice ožívají díky rekonstrukcím. Toto stavení jde příkladem

Rekonstrukce opuštěných venkovských staveb, jako je toto stavení, se poslední dobou stávají velmi vyhledávanou a zajímavou architektonickou výzvou. Následně zrekonstruované domy jsou pak často originální kombinací tradiční staveb s moderními interiéry a vybavením. Podobně zrenovované objekty najdeme po celé Evropě, v Anglii, Francii i Portugalsku.

Obývací pokoj v suterénu

Nemovitost byla na přání majitelů zrekonstruována tak, aby byly zachovány všechny tradiční architektonické prvky, které majitelé považují za rodinné dědictví minulosti. Jedním z tradičních materiálů, který tak byl při stavbě domu použit, byla žula, což je kámen, který je pro zdejší region opravdu tradiční a nejdeme ho na většině staveb.

 V případě našeho domu se jedná o dvoupatrový objekt, jehož spodní patro je částečně umístěno v podzemí a při rekonstrukci z něj byl vytvořen malý obývací pokoj, ve kterém najdeme krb, u kterého si můžete posedět v pohodlné sedací soupravě.

Praktičnost a jednoduchost interiérů i soukromá terasa

Další obývací pokoj se nachází v prvním patře domu, kromě toho v domě najdeme samozřejmě také ložnice, kuchyni a koupelnu. Vše je zařízeno ve funkčním a praktickém stylu s jednoduchými čistými liniemi. Z hlediska dekorací je dům velmi strohý, ale přesto má zajímavou atmosféru, která vzniká především kontrastem bílé barvy a dřeva.

Kromě toho se u domu nachází také dvorek, kam můžete například zaparkovat váš automobil, a také malá zahrádka. Navíc byly z venku domu za pomoci betonových přístaveb vytvořeny jaké přízemní terasy s příjemným posezením, kde vás díky betonové stěně nikdo nevidí, a vy si tak můžete svou kávu či čaj vychutnávat v naprostém soukromí. Netradiční je z hlediska designu také překrytí horních částí těchto teras sítí.

Fotografie: João Morgado

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]