Postel nejen pro kvalitní spánek aneb 5 minut ranní jógy, kterou můžete cvičit v posteli

Ne každý je ranní ptáče. Někdo po probuzení ještě dlouhou dobu mžourá a trvá mu, než se vůbec probere. Nevnímá lidi kolem sebe, úkoly, požadavky a nejraději by si zase lehl do pelíšku, zachumlal se a zabral. Naštěstí existuje řešení, jak si ráno zpříjemnit a nastartovat se i jinak než šálkem kávy. Tu si ostatně můžete později dát také.

Postel si každý spojuje se spánkem, odpočinkem, relaxací. A právě taková jóga je. Existuje nespočet druhů jógy. Tato ranní jóga, kterou můžete provádět ve své posteli je však jemná, pomalá, relaxační a přesně taková, že vám pomůže probrat se, nastartovat, získat energii a protáhnout si tělo.

Proč cvičit ranní jógu?

  • Vaše ráno bude mnohem příjemnější, opatrnější, lehčí, svěží

  • Nastavíte si mysl – budete mít lepší náladu

  • Věci, které činíte hned po probuzení se snadněji stávají pravidlem – učiňte si z ranní jógy pravidlo

  • Ranní protažení těla zrychluje metabolismus

  • Zahřejete tělo, které bude následně lépe fungovat

  • Ranní jóga má kupodivu blahodárný vliv na kvalitu spánku večer (nicméně cvičit jógu v posteli můžete i před spaním)

  • Ranní protažení funguje jako prevence bolesti zad, ztuhlosti těla a úrazů

Je všeobecně známo, že cvičení jógy má kladný vliv na mysl i tělo. Jóga dokáže vyčistit mysl, uklidnit, pozitivně naladit a nastartovat vás a připravit na pracovní den. Jóga není totiž pouze o protažení těla, ale také o práci s dechem. Mnoho lidí ví o fyzických výhodách, avšak jóga zahrnuje také meditaci a hlubokou koncentraci. Má za cíl uklidnit vaše myšlenky a přehodnotit priority. Zkuste to a uvidíte, že váš den bude mnohem příjemnější a energičtější. Těch 5 minut za to opravdu stojí.

Ranní 5 minutová jóga z vaší postele

Obrázek: allswellhome