Postupy pro dokonalé praní, které využívají i luxusní hotely

Také vás vždycky v hotelu fascinují dokonale bílé ručníky, ubrusy i povlečení? A říkáte si, jak zde asi probíhá praní? Při představě, kolik prádla musí denně vyprat, nezbývá jen žasnout, jak skvěle každý kousek vypadá. Navíc se v tomto odvětví nemohou vyhnout odolným skvrnám. Hoteloví pracovníci ale mají svá tajemství, jak si se špinavým prádlem poradit, aby bylo opět dokonale čisté.

Správné plněné pračky

Každá pračka je podle velikosti vhodná na určitý počet kilogramů prádla. Aby vyprala vše dokonale, měla by být naplněna maximálně asi na 80 %. Pokud toto pravidlo nedodržíte, nečistoty se nebudou během praní vymývat tak, jak by měly. Správně na druhou stranu není ani pokud je v bubnu prádla málo. Tady hrozí druhý problém – větší poškození a opotřebení látky. Zkuste se proto řídit pravidlem plnění na 80 %, které prádlo nepoškozuje a dobře odstraňuje všechny nečistoty.

Základem je teplota vody při praní

Optimální teplota pro praní oděvů je 40-60 stupňů. Při takové teplotě je totiž prádlo dostatečně dezinfikováno a zbaveno roztočů i případných skvrn. Praní při méně stupních nezabraňuje bakteriím. Při příliš vysokých teplotách však dochází k poškození látek. Proto dodržujte optimální spíše teplejší vodu, díky které se zbavíte nežádoucích bakterií i skvrn.

Tajemstvím měkkých ručníků je ocet

Lámali jste si doteď hlavu tím, proč jsou v každém hotelu tak heboučké ručníky? Hoteloví pracovníci prozradili svůj trik. Nečekali byste, že se za ním skrývá obyčejný ocet.

Fotografie: Pixabay

Stačí přidat pouhých 100 ml během máchání. Dokonale tak zjemní prádlo a nezanechá žádné stopy. Vyzkoušejte tento jednoduchý tip a uvidíte rozdíl

Odstraňování odolných skvrn

Na velmi odolné skvrn mají hotelové pracovníci také své ověřené vychytávky. U skvrn od oleje je to cukr, sůl nebo škrob. Skvrnu posypou jednou ze zmíněných ingrediencí, nechají chvíli působit a poté vyperou normálním způsobem. Naopak na skvrny od vína a kávy zabere sůl. Takové prádlo namočte do roztoku připraveného ze soli a vody. Na jeden litr vody přidejte jednu polévkovou lžíci soli.

Fotografie: Freepik

Jak vidíte, triky profesionálu jsou poměrně jednoduché. Pokud se budete těmito radami řídit zbavíte se i velmi odolných skvrn, a navíc si dopřejete dokonale měkké prádlo jako v hotelu. Pro ještě větší potěšení si pořiďte prací gely a aviváže vaší oblíbené vůně.

Úvodní Fotografie: Freepik