Aviváž: Pomocník pro celou domácnost. Lze ji použít i jako geniální řešení problému na toaletě

Fotografie: Depositphotos

V každé domácnosti se nachází spousta přípravků, které mají ve skutečnosti mnohem více způsobů využití, než k čemu byly původně určeny. Jinak tomu není ani v případě aviváže.

Aby byla vaše domácnost dokonale čistá a funkční, je potřeba věnovat čas jejímu pravidelnému úklidu a údržbě. Výrazně vám s touto prací mohou pomoci různé triky, díky nimž je jakýkoliv úklid efektivnější a snazší. Příjemná vůně linoucí se prostorem vašeho domova pak jen podtrhne samotnou čistotu tohoto prostoru. Vyzkoušejte tyto triky a zjistěte, k čemu všemu je dobrá aviváž. Výsledek vás zaručeně překvapí.

Dokonale čistá a voňavá koupelna

Koupelna je kvůli nadměrnému výskytu par velmi náchylná k hromadění vlhkosti a vzniku plísní. Díky tomu může být koupelna nejen špinavá, ale navíc tyto plísně způsobují nepříjemný zápach. Zbavit se nepříjemných pachů držících se ve vaší koupelně můžete pomocí trochy aviváže. Tento produkt během chvilky provoní celou koupelnu, a další chvíle v ní strávené tak budou mnohem příjemnější.

Aviváž jako univerzální prostředek pro celou koupelnu

Prací vlastnosti aviváže dokážou ve skutečnosti mnohem víc než jen provonět prádlo během pracího cyklu. S její pomocí můžete koupelnu nejen příjemně provonět, ale také dokonale vyčistit. Během chvilky bude koupelna perfektně umytá a zářivě čistá.

aviváž v láhvi a prádlo
Fotografie: Freepik

Osvěžte vodu v toaletě

Aviváž je vynikající pomocník při boji s nepříjemnými pachy z toalety. Nalijte notnou dávku aviváže přímo do zásobníku na vodu vaší toalety. Voda se uvnitř zásobníku naředí s aviváží a při každém spláchnutí tak místo zápachu ucítíte příjemnou vůni.

Snazší čištění umyvadla i vany

Každý milovník zářivě bílého umyvadla i vany by měl znát tento trik. Stačí jen umyvadlo zašpuntovat a nalít na jeho povrch dvě víčka aviváže (v případě mytí vany tento objem několikanásobně zvětšete podle potřeby) a přilijte vroucí vodu. Alespoň 4 hodiny nechte povrch umyvadla odmočit, následně vodu vypusťte a vydrhněte houbičkou zbývající nečistoty. Vaše umyvadlo bude nejen nádherně čisté, ale ještě bude dokonale vonět.

Vyčistěte zárubně v koupelně

Abyste se zbavili usazeného prachu na zárubních dveří, nalijte na vlhký hadřík trochu aviváže a povrch jím otřete. S pomocí aviváže také zabráníte tomu, aby se prach na povrchu zárubní usazoval. Do budoucna si tak ušetříte spoustu práce s jejich umýváním.

Vyčistěte koupelnové podložky

Na koupelnové podložce snadno ulpívají všemožné nečistoty. Od nánosů z venku přes žmolky a vlákna z oblečení až po zvířecí chlupy. S čištěním koupelnové podložky vám také pomůže aviváž. Jednoduše do vany naplněné vodou tuto podložku ponořte a přidejte trochu aviváže. Nechte podložku ponořenou alespoň 30 minut a následně ji opláchněte proudem vody. Během chvilky se snadno zbavíte všech nečistot.

Zdroj: Santeplusmag

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]