Pozor na rizika při koupi investiční nemovitosti

Určitě jste někdy slyšeli o investici peněz, ať už do akcií, cenných papírů, zlata či pozemků. Ne všechny investice jsou nakonec však výdělečné. Mnoho lidí přistupuje ke koupi nemovitosti jako následnému pronajímatelnému objektu, dokonce je to čtvrtá nejčastější investice. Úspěch investice do nemovitosti však ovlivňuje několik faktorů.

Ať už jde o správný výběr nemovitosti, výhodnost koupě, podíl vlastních a cizích zdrojů… Mnoho činitelů může investici proměnit v prodělečnou. Je dobré se tedy poradit s někým, kdo s tím má zkušenosti. Specializované společnosti poskytne kompletní poradenství – zhodnotí ceny na trhu, poradí s vhodnou nemovitostí, jednoduše – minimalizuje rizika spojená s touto investicí a maximalizuje váš úspěch.

Investiční strategie

Mnoho poradců se shodne na tom, že je potřeba vhodná strategie, tzv. „know how“. Spočívá to hlavně ve výhodném výběru nemovitosti, jejíž pronájem bude následně investici navracet a navyšovat. Také vlastnictví nemovitosti a její pronájem může poté ročně vynášet až 7 %.

Vhodný typ nemovitosti

Vhodný typ ke koupi a následnému pronájmu umí vybrat sám finanční poradce. Ten posoudí mnoho faktorů objektivně – nesmí se sem připlést žádné emoce ani preference. Ne vždy je výhodné koupit budovu, která má na zahradě velký strom, který se vám osobně líbí! Pokud chcete být sami v obraze, podívejte se na situaci na trhu, jaká je poptávka. Vždy je nejlepší koupit a nabízet to, po čem se nejvíce poptává.

Obrázek: pixabay.com