Tajemství prádla čistého jako z prádelny. Praní bez chemie a mnohem lepší vůně po vyprání

Fotografie: BydlímeÚtulně

Aby bylo vaše prádlo dokonale bílé a voňavé, jako vyprané od profíků, nemusíte nutně kupovat speciální prací prostředky. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a těšte se z čistého prádla.

V dnešní době je k dostání nepřeberné množství pracích prostředků na všechny druhy oblečení i skvrn. Takové přípravky ale často bývají plné toxických chemikálií, které mohou poškodit materiál oblečení nebo způsobit vyblednutí původní barvy. Naštěstí existují přírodní prací prostředky, jež jsou k pranému oblečení šetrné. Vaše oblečení tak i po vyprání bude stále ve skvělém stavu. Přírodní prostředky nejsou ani tak drahé jako ty běžné chemické. Ušetříte tak své peníze i životní prostředí.

Zázračný prací prostředek

Přestože má tuto tekutinu doma každý, málokdo ví, že je naprosto univerzálním pomocníkem v domácnosti. Řeč je o obyčejném octu, který je nejen dochucovadlem v kuchyni, ale také vynikajícím čisticím a pracím prostředkem. Dokonale rozpouští běžné čisticí prostředky tak, aby po nich nezůstávaly na mytém předmětu šmouhy.

Proč se vyplatí ocet při praní používat

Ocet je naprosto dokonalým univerzálním produktem, jehož používáním nemůžete nikdy nic zkazit. Oproti chemickým čisticím a pracím přípravkům stojí pár korun a v každé kuchyni se láhev octa vždycky najde.

Vyšší účinnost pracího prostředku

Aby bylo vaše prádlo po vyprání čistší, stačí nalít půl sklenice octu do přihrádky, kam běžně přiléváte aviváž. Po skončení pracího programu bude veškeré oblečení mnohem čistší. Navíc bude veškeré prádlo o dost měkčí a sametovější. Pocit při jeho nošení bude mnohem lepší, příjemnější a pohodlnější.

Fotografie: Depositphotos

Odstraňuje skvrny od potu a pachy

Skvrny od potu na oblečení bývají často odolné a těžko odstranitelné. Mnohdy se ani se speciálními přípravky nepodaří těchto skvrn úplně zbavit. O dost efektivnějším řešením je přidat do prádla trochu octu. Ten jednoduše a účinně dokáže oblečení skvrn zbavit. Mimo jiné odstraňuje i nepříjemné pachy, které by se mohly uvnitř materiálů držet, například z kouře cigaret nebo odolných parfémů.

Po pracím prostředku nebude ani stopy

Občas se stane, že se na některých materiálech po vyprání objeví mapy způsobené pracím prostředkem. Pokud do pracího cyklu přidáte ocet, žádné takové stopy na vašem oblečení nezůstanou. Ocet totiž dokáže jakýkoliv mycí prostředek skvěle rozpustit.

Zbavte se účinně zvířecích chlupů

Život se čtyřnohým mazlíčkem přináší mnoho radostí i strastí, mezi něž patří i všudypřítomné chlupy. Abyste se zbavili chlupů, které ulpěly na vašem prádle, přidejte do praní ocet. Jednoduše je pak z oblečení vytřepete.

Použití octu i při ručním mytí

I jemné a citlivé kousky nevhodné pro praní v pračce můžete přeprat s octem. Napusťte do kyblíku vodu, ve které budete oblečení namáčet, přidejte 6 lžic octu a nechte 30 minut působit. Pak oblečení přeperte, jak jste zvyklí. Oblečení bude mnohem lépe vyprané a bude vás to stát méně námahy.

Zdroj: The Spruce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]