Překvapivé způsoby využití másla v domácnosti. Některé jsou opravdu bizarní

Fotografie: Freepik

Máslo je běžnou surovinou ať už pro přípravu snídaně, vaření či například pečení. Krom toho, že je lahodné pro naše chuťové pohárky, může najít i spousty jiných praktických využití.

Máslo je jedním z nejoblíbenějších výrobků z kravského mléka. Většina lidí jej používá skoro každý den. Nejčastěji je používáno pro namazání chleba či rohlíků, ale taková vaječina na něm pomalu smažená se nedá odmítnout. Co ale ví málokdo je fakt, že použití másla nezůstává jen v kuchyni. Máslo totiž může přinášet různé benefity jak pro naše zdraví, tak pro životnost potravin či nám může usnadnit některé domácí práce.

Odstranění skvrn z nábytku

Zvláště pro odstranění vodních skvrn z dřevěného nábytku je máslo nejlepší volbou. Vlhkost, která se přichytí na dřevěný nábytek za sebou zanechává nepěkné stopy. K jejich zbavení bude stačit je přetřít máslem a nechat působit přes noc. Ráno jen máslo setřete hadříkem a po skvrnách nebude ani památky.

Odstranění rybího zápachu

Pokud jste milovníkem ryb, tak určitě znáte tu nepříjemnou vůni, která se po jejich přípravě line z vašich rukou. Jak se ho jednoduše zbavit? Vetřete kousek másla do rukou, nechte chvíli působit a následně umyjte pod teplou vodou s mýdlem. Vaše ruce zůstanou čisté a zápach zmizí.

Fotografie: Unsplash

Pro leštění kožených předmětů

Pokud si nemůžete dovolit neustále kupovat drahé prostředky na péči o kůži, můžete použít máslo. Pro svou mastnou konzistenci je k tomuto účelu ideální. Stačí jej dát na hadřík, pořádně ho vetřít do kůže a následně nechat zaschnout. Díky tomu zůstane kůže vyleštěná a rozzářená.

Prodloužení životnosti sýru a cibule

Sýr má většinou krátkou dobu trvanlivosti a rychle se kazí. Pokud jeho povrch potřete máslem a uzavřete jej do krabičky, tak v lednici vydrží podstatně déle. Co se týče cibule, jestli jste ji začali krájet a nevyužili ji celou, namažte zbývající kus máslem. Cibule se poté jen tak lehce nezkazí.

Odstranění inkoustových skvrn

Inkoustové skvrny na plastových površích nejsou příjemná záležitost. Většinou se musíte hodně nadřít, abyste je efektivně smyli. Potřete skvrnu máslem a vystavte po nějakou dobu na slunce. Máslo skvrnu změkčí a sůl v něm obsažená vám ji pomůže o mnoho lépe odstranit.

Posílí naše nehty

Na závěr jsme si nechali menší kosmetický bonus. Máslo je totiž úžasný produkt, co se týče posílení slabých, lámavých a suchých nehtů. Jak jej na nehty použít? Před spaním je potřete a nasaďte si na noc bavlněné rukavice. Už druhý den ráno by mělo být vidět značné zlepšení.

Zdroj: FirstForWomen

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]