Mastné skvrny na kuchyňských utěrkách jsou minulostí. Díky škrobu budou vypadat jako nové

Fotografie: JVRKPRASAD / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Skvrny, které se nachází na kuchyňských utěrkách, jsou často velmi odolné. Důvodem bývá to, že se jedná o olej nebo jinou mastnou ingredienci, s níž si obyčejný prací prášek neporadí.

Zašpiněné utěrky ale není nutné ihned vyhazovat. I s tak odolnou nečistotou, jakou je mastnota, si dokážeme poradit. Stačí se jen obeznámit se zaručeným trikem a utěrky budou opět jako nové. Dobrou zprávou je, že i s odolnou špínou nám pomůže surovina, kterou máme běžně doma. Málokdo ví, že se dá využít i tímto způsobem.

Neutrácejte zbytečně peníze za drahé čisticí prostředky

Kdo se někdy potýkal s mastnou skvrnou na utěrce, ví, že její odstranění je opravdu složité. Často máme tendenci pátrat po různých přípravcích, které by si s tímto problémem poradily. Občas sáhneme i po radikálním řešení, jakým je vyhození utěrky a zakoupení nové. To ale již není potřeba, portál Xitrosti na svých stránkách zveřejnil tip, jak se s mastnou skvrnou vypořádat.

Jednoduchý způsob, jak se mastnoty zbavit, je sáhnout po škrobu. V tomto případě nezáleží na tom, jestli použijete škrob bramborový nebo kukuřičný, výsledek bude v obou případech stejný. Je zapotřebí zahřát jej ve vodní lázni, tu si snadno připravíme s pomocí hrnce. Do hrnce nalijeme vodu a do té umístíme kovovou mísu. Do kovové misky nasypeme škrob.

Připravenou směs jednoduše naneseme na nečistotu

Jakmile se nám škrob ve vodní lázni zahřeje, naneseme jej na znečištěná místa. Počkáme, dokud škrob nevychladne, a poté ručníky umístíme do pračky a vypereme obvyklým způsobem. Během chvíle jsou nevzhledné mastné skvrny pryč. Pokud si potřebujete poradit se skvrnami na oblečení, nemusíte zoufat. O zaručeném postupu jsme na deníku Bydlíme Útulně čtenáře také informovali.

Utěrka a nádobí
Fotografie: Pexels

Čistý pekáč jako z pořadu o vaření raz dva: Nejhorších nečistot ho zbaví i jedlá soda a sůl

Pokud ale po ruce zrovna škrob nemáte, nemusíte zoufat. Podle webu Vesna si s mastnými skvrnami dokáže stejně dobře poradit zubní pasta nebo jedlá soda. Je tedy jasné, že v případě, že v kuchyni najdeme zašpiněnou utěrku, není potřeba ihned běžet do obchodu pro novou. Těmito zaručenými způsoby ušetříme nejen naši planetu, ale také náš domácí rozpočet.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]