Přeměna starého nábytku na originální botník. Výstavní kus měl původně skončit na skládce

Fotografie: Depositphotos

Téměř každý má doma nějaký kus nábytku, který už není příliš nový a není hezký na pohled. Pokud stále častěji přemýšlíte o tom, že se ho zbavíte, nespěchejte, ale zkuste ho nejprve proměnit.

V dnešní době, kdy je na internetu spousta rad, je renovace nábytku oblíbená. Lidé se také čím dál častěji k této recyklaci uchylují z toho důvodu, aby nemuseli utrácet zbytečné peníze, a navíc tímto způsobem dostanou do svého domu netradiční a neokoukané kousky. Zde se nesmíte bát experimentovat – nové je často opakováním starého! Například ze staré skříňky na boty můžete vytvořit novou stylovou skříňku, jako je tato.

Jak předělat starý botník

K tomu, abyste dali starému nábytku nový šmrnc a abyste se mohli radovat bez zbytečně utracených peněz, a navíc měli dobrý pocit z recyklování, budete potřebovat následující:

  • jemný brusný papír,
  • olejovou nebo jinou vhodnou barvu,
  • překližky,
  • dřevěnou dýhu, dekor (zasklívací lišty),
  • dekorativní nábytkovou úchytku,
  • základní nářadí.

Začněte s úpravou starého nábytku

Prvním krokem je příprava povrchu skříně pro práci. V případě potřeby skříňku rozeberte a všechny části dobře omyjte. Pokud jsou některé díly silně poškozené, lze je nahradit například vyřezáním nových prvků z překližky. Po rozebrání a přípravě všech potřebných dílů skříňku opět sestavte a jemně přebruste její povrch jemným smirkovým papírem, abyste zvýšili přilnavost povrchu k barvě.

Fotografie: Pixabay

Dále se rozhodněte, čím chcete skříňku ozdobit. V tomto případě se jedná například o objemový dekor připravený z půlkruhové lamely. Za tímto účelem si změřte požadovanou délku polotovarů. Poté skříňku označte podle budoucího vzoru a přilepte ozdobné polotovary, přičemž je „přitiskněte“ stavební lepicí páskou. Nezapomeňte změřit vzdálenost mezi dekorativními prvky na jednotlivých policích: musíte je označit tak, aby nepřekážely zavírání polic. Jakmile je vše srovnáno, přilepte dekorace na police.

Máte téměř hotovo

Nyní můžete svou novou skříňku začít natírat – můžete použít barvu, lak, olej, mořidlo atd. V našem případě byly konce polic natřeny různými barvami. Pak můžete vše nalakovat. To je vše, teď už jen stačí přišroubovat ozdobné úchytky nábytku, pokud jsou v návrhu k dispozici, a novodobá skříňka je hotová! Níže se můžete podívat na podrobné video, jak tímto způsobem renovovat starou skříň.

Zdroj:

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]