Na svůj pozemek si nechal dovést starou chatu. Odvážná proměna z ní udělala útulné místo na bydlení

Fotografie: Michal Klajban / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Na internetu si objednal kostru chaty, kterou poté dostavěl a transformoval na úžasné prázdninové bydlení. Slouží jeho přátelům, ale i cizincům.

Nick měl svou vizi a šel za ní. Kromě pozemku nedaleko řeky Skykomish River, na který umístil nejnovější ze svých děl, tak má už na kontě chatu ve stromech áčkového tvaru či kontejnerový domek. Všechny své nemovitosti pronajímá.

Přespěte v srdci přírody

Nick se rozhodl investovat do nemovitostí – začal tím, že koupil větší pozemek ve městě Index ve státě Washington. Působivé místo se nachází v obklopení přírody, na dohled jsou hory i řeka. O svůj kousek ráje se Nick rozhodl podělit s přáteli, ale i dalšími lidmi, proto na svém pozemku vybudoval hned několik chatek. A jednou z nich je Claybaby.

Chata Claybaby dostala své jméno podle kamenů, které nedaleká řeka „plodí“. Způsob, jakým je voda ohlazuje, na nich vytváří typickou kresbu. Nick chatu koupil jako skořepinu – tu si nechal dovést až na místo, kde ji podložil betonovými základy. Cenově ho to vyšlo na necelých 190 tisíc korun. Veškerá práce tím ale pro Nicka teprve začala, chatu bylo zapotřebí napojit na elektřinu, zaizolovat a kompletně zařídit, jak vyjmenovává portál MyPositiveOutlooks.

Menší loď přestavěli manželé k obrazu svému. Jejich unikátní domov nabízí i jídelní kout a křesla

Malá, ale útulná

Chata Claybaby má pouhých 18 m2 obytného prostoru, přesto se Nickovi podařilo do ní rozložit veškeré potřebné zařízení. Disponuje tedy nejen dvěma spacími lofty, ale také kuchyní, obývacím zákoutím a koupelnou, ale nadto má také menší terasu. Ta vytváří přirozený přechod ze zahrady do interiéru. Terasa je navíc zastřešená, takže si ji Nickovi hosté, kteří si mohou chatu rezervovat za 2 200 – 3 000 Kč na noc v závislosti na sezóně, užijí za každého počasí.

Nick do svého projektu investoval mnoho svého času, ale i dalších financí. Aby chata vypadala tak, jak nyní vypadá, musel do transformace vložit dalších téměř 710 tisíc korun. Ovšem každá koruna se vyplatila, neboť výsledkem je útulný prostor plný světla. S podobně netradičním prostorem si velmi dobře poradili i odvážní manželé, kteří se přestěhovali do garáže. O nich jsme psali na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*