Bydlení na pumpě: Obdivuhodnou přestavbu čerpací stanice provedl se synem

Fotografie: Depositphotos

O starou čerpací stanici, která už léta nesloužila svému účelu, nikdo nejevil zájem. Robert se rozhodl dát místu druhou šanci.

Zpustošená čerpací stanice naprosto uchvátila jistého Američana, jak uvádí MyPositiveOutlooks. Jeho nadšení už ale tolik nesdílela jeho rodina a přátelé. Muž se nicméně nevzdal a v době, kdy byl jeho syn ještě malý, se pustil do práce. To, co z čerpací stanice dokázal vytvořit, je úctyhodné.

Láska na první dobrou

I neobvyklá místa se mohou stát komfortním bydlením. A tak můžete narazit na přestavěné veřejné záchody v centru města (o jejichž transformaci jste si mohli přečíst na BydlímeÚtulně), odsvěcený kostel nebo právě opuštěnou čerpací stanici, z nichž si někdo udělal svůj domov. Stačí, aby se našel ten správný člověk, co v nich uvidí potenciál a nezalekne se netradičního prostoru. Poslední zmiňované z výčtu pak více než dobře poslouží i jako základ tematicky pojatého zázemí.

Robert Guthrie z USA má slabost pro auta a vše s nimi související. Jakmile se tedy dozvěděl, že je na prodej stará čerpací stanice, neváhal. Místo nabízející více než 185 m2 obytné plochy postupně přestavěl se svým synem. Přestože čerpací stanice už dávno svému účelu nesloužila, Robert si ponechal mnoho z původního vybavení, které následně chytře zakomponoval do interiéru. Výsledek je nad očekávání kreativní a vzdušný!

V karavanu postaveném na míru procestovala už 28 zemí. Užívá si i plynové spotřebiče a ledničku

Moderní a nostalgický zároveň

Zatímco zvenku se stavba prakticky nezměnila, Robert stanici ponechal dokonce i vývěsní štít s původním názvem Sinclair, interiér doznal podstatných změn. Přízemí je kompletně otevřené, mezi jednotlivými „místnosti“ tak nenajdete žádné předěly. Moderní kuchyně tu plynule přechází v jídelnu, ta zase v obývací pokoj. Soukromí tak poskytuje pouze oddělená koupelna s toaletou.

Téměř každé zákoutí Robertova domu nese odkaz na původní účel místa. Kuchyňská madla jsou například značky aut, v koupelně svítí vedle zrcadla reflektory a nad postelí visí Robertovi „zadek“ auta. Aby Robert využil opravdu veškerý potenciál stavby, nebál se ani osídlení ploché střechy. Prostor si zařídil relaxačními lehátky a jídelním zákoutím, což doporučuje i web SvětKvětináčů.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*