Mladík si vlastnoručně postavil malý domek na míru. Nyní útulně žije na pouhých 15 m²

Fotografie: Patrick Piemonte / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Novozélandský youtuber, který se proslavil svým kanálem Living Big in a Tiny House, si zařídil svůj vlastní domek. Followerům ukazuje, jak to v něm vypadá.

Za netradičními domky jezdí youtuber po celém světě, a tak se rozhodl si také jeden postavit. Vzhledem k četnosti natáčení mu to trvalo několik let, ale konečně má hotovo. Svůj tiny house parkuje za malý pronájem na příjezdové cestě cizího domu ve městě Auckland.

Tiny house přesně na míru

Bryce Langston se proslavil kanálem na youtube, na který se svou partnerkou Rasou točí videa o alternativních způsobech bydlení. Kromě své domoviny na Novém Zélandu tak hodně cestuje i do zahradničí, převážně do Ameriky, kde je trend malých domků hodně oblíbený. Aby se ale měl kam vracet, postavil si i on se svou partnerkou tiny house. Jakými charakteristikami jejich domeček oplývá?

Má jen 15 m2 plochy, což je kompaktní velikost k tomu, aby se dal snadno přesouvat. Samozřejmě je postavený na podvozku s koly, takže s ním lze pohodlně manipulovat. Dalším požadavkem bylo, aby byl kompletně nezávislý. Bryceův tiny house tak má solární panely, schraňuje dešťovou vodu a má dobrou izolaci. V létě se tak interiér nepřehřívá a v zimě se dá snadno vytápět kamny na dřevo. Celá stavba stála 1,4 milionu korun.

Skutečně řemeslná práce

Bryce s Rasou na stavbu svého tiny house nespěchali, a proto si mohli jeho vybavení důkladně promyslet. Celý projekt jim trval pět let, ale s výsledkem jsou více než spokojeni. Nábytek i interiér je převážně dřevěný a ze světlých materiálů, vše je tak prosvětlené a působí to útulně. Velkou část práce se dřevem odvedli přátelé páru, kteří si s ním vyhráli do detailů.

Dům o šířce 1 metru je skutečnou raritou. Interiér však nabízí vše, co si majitelka přála

Díky tomu kuchyně disponuje velkorysým prostorem na práci, ale zároveň v ní najdete rovnou tři oddělené dřezy. Místo na vaření je obecně pojato minimalistickým způsobem, neboť Bryce rád vaří venku. Odpočinková zóna s pohovkou, nacházející se v polovině minidomku, se prolíná s tou pracovní, kde partneři stříhají svá videa. Zadní část tiny house zabírá jednoduchá koupelna. Za zmínku dále stojí schody se zdobením z ušně, které vedou k podkrovnímu loftu na spaní.

Zdroj: Living Big in a Tiny House

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]