Plastový sáček v bubnu pračky šetří peníze i ostudu. Stačí jej vložit při praní mezi kusy oblečení a o zbytek se pytlík postará sám

Fotografie: BydlímeÚtulně

Plastový sáček je skvělým pomocníkem nejen při nakupování a skladování věcí. Můžete ho hodit také do bubnu pračky. Praní prádla nikdy nebylo jednodušší.

Každodenní úklid a péče o domácnost nemusí být nejpříjemnější činností dne. Přesto se těmto aktivitám nikdy zcela nevyhnete. Naštěstí existuje spousta vychytávek, které vám běžné domácí práce mohou výrazně usnadnit. Praní prádla si například můžete usnadnit díky použití obyčejného plastového sáčku. Tento trik se rozhodně vyplatí znát a používat při běžném praní.

S čím vám plastový sáček může pomoct

Někdy se musíte po vyprání prádla potýkat s dalšími problémy, které je třeba řešit. Na oblečení se mohou objevit žmolky nebo chlupy ze zvířecí srsti. Obojí je třeba efektivně odstranit, což vám zabere další čas. Žmolky i chlupy navíc mohou ucpat filtr ve vaší pračce, a tím omezit její fungování nebo ji zcela poškodit. Pomocí plastového sáčku můžete předejít oběma těmto problémům a usnadnit si tím spoustu práce. Výsledkem budete velmi překvapeni.

Praní prádla s plastovým sáčkem

Abyste zabránili vytváření žmolků nebo přichycení chlupů zvířat na oblečení, nebo dokonce předešli ucpání odtokového filtru, vložte do bubnu naplněného špinavým prádlem plastový sáček. Použít můžete úplně ten nejobyčejnější. Nakonec zapněte pračku na běžný prací program a prádlo vyperte. Po skončení pracího cyklu zjistíte, že je vaše prádlo dokonale čisté bez jediného chloupku nebo žmolku. Veškeré nečistoty se během praní zachytí na plastový sáček.

pračka buben
Fotografie: Pixabay

Jak jednoduše vyčistit pračku

Abyste podpořili prací vlastnosti pračky a prodloužili její životnost, čas od času se věnujte jejímu čištění. Abyste filtr pračky vyčistili, vyjměte ho a s pomocí houbičky odstraňte povrchové nečistoty. Pokud na něm najdete usazeniny vodního kamene, ponořte ho na 15 minut do roztoku vody a octu. Následně filtr vykartáčujte a opláchněte vodou. Vyčištěný a vysušený ho pak vraťte zpět do pračky a do dávkovače na prací prášek nalijte hrnek octa a spusťte prací program s maximální teplotou. Vaše pračka bude během chvilky dokonale vyčištěná. Jedině s čistou pračkou může být vaše špinavé prádlo opět dokonale vyprané.

Zdroj: Eleganzaplus

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]