Příjemný, uvolněný, útulný aneb 6 tipů, jak zařídit bydlení v boho stylu

Poslední dobou se boho styl stává velmi oblíbeným, a to nejen v oblékání, ale i v interiéru. Takový interiér je velmi příjemný, uvolněný, útulný a umožňuje kombinovat prvky různých stylů. Jestliže se vám líbí kupříkladu severský minimalismus, ale stále vám v takto zařízeném interiéru něco schází, pak zkuste styl boho.

Povoleno je kombinování marockých, indických a dalších prvků, kde nechybí mandaly, lapače snů, kameny, tapiserie, vánoční světýlka, geometrické vzory, zeleň. Hodně zeleně. Kaktusy, palmy, rostliny s velkými zelenými listy apod.

Základem je však držet se zdravého selského rozumu a interiér nepřeplácat. Interiér je pak útulný, estetický, minimalistický a osobitý. Zkrátka smícháte vše, co se vám líbí, ale tak nějak s mírou. Přinášíme vám 6 prvků (či tipů), které nechybí v žádném interiéru zařízeném v boho stylu. Jestliže si hodláte zařídit domácnost právě v tomto duchu, pak těchto 6 věcí rozhodně nesmí chybět.

1. Polštáře

Háčkované, vyšívané, vzorované, jednobarevné, hladké, chlupaté, s bambulemi, třásněmi – jakékoliv. Hlavně jich musí být dostatek. Na posteli, na pohovce, poházené po zemi mohou sloužit k posezení i dekoraci. Polštáře samo o sobě evokují pohodlí a jsou jednoduchou a skvělou dekorací.

2. Plédy a deky

Hned vedle polštářů zaujímají čestné místo různé přehozy, deky, plédy. Některé mohou být na pohovce, jiné poskládané na zemi do komínku a jiné mohou viset na stěně namísto obrazu či tapety. Jsou zajímavou dekorací, zvlášť ty s indickými ornamenty, slony či mandalami.

3. Pufy a taburety

Pořídit si můžete jeden, dva, ale klidně i čtyři. Zde je opět možnost výběru mezi marockými koženými, proutěnými, látkovými vzorovanými, háčkovanými, pletenými. Stejně dobře fungují i meditační polštáře. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

4. Koberce a koberečky

Jestli podle něčeho poznáte boho interiér, pak je to zaručeně koberec. Opět si můžete vybírat mezi tureckým, indickým, ale i moderním kobercem s geometrickými vzory. Případně můžete na jednobarevný koberec položit ještě menší běhoun či háčkované koberečky s třásněmi nebo bambulkami. Koberců můžete položit i v jedné místnosti na zem několik kusů vedle sebe.

5. Přírodní materiály

Co se týče bytového vybavení a dekorací, přednost mají přírodní materiály. Nábytek můžete použít jakýkoliv, hlavně, když je dřevěný, bambusový, ratanový. Klidně to může být tak trochu ve smyslu – každý pes, jiná ves. Můžete koupit jedno křeslo v jednom obchodě, druhé v dalším a kombinovat dřevo a plast. Důležité je, aby k sobě vše ladilo. Setkat se můžete také s háčkovaným stínidlem lampy a recyklovatelnými věcmi. Někdo se snaží držet barevných mezí, u někoho to naopak hraje všemi barvami. Meze si kladete vy sami.

6. Zeleň

Pro boho styl je typický interiér plný zeleně. Různé palmy, sukulenty, velké, malé, volně stojící, závěsné květináče. Kaktusy nebo velké zelené listy se objevují i jako dekorace v podobě tapety nebo deky s tímto motivem zavěšené na zdi. Nejčastější rostliny jsou tchýnin jazyk, fíkus, dracéna, různé palmy, sukulenty.

Obrázky: theculturetrip