Kouzlo barev v interiéru – příjemná a nenákladná proměna obývacího pokoje

Na obývací pokoj šplouchlo trochu chladné modré barvy a díky tomu se stal skvělým místem, pro večerní odpočinek. V tomto bytě v Londýně žije pracující pár a hledali řešení pro své nové bydlení, aby se mohli na konci pracovního dne uvolnit a relaxovat.

Rovněž potřebovali rozmístit nábytek a další věci, které v průběhu společných let nashromáždili. Podívejte se s námi na tuto proměnu. Někdy stačí opravdu málo – dobrý nápad, barvy, štětec, vymalovat a jinak rozmístit nábytek.

Podlaha

Začneme hezky od podlahy. Ta byla původně do oranžového tónu s tlustým nánosem lesklého laku. Ukázalo se, že změna podlahy byl skvělý nápad. Místnost tak ihned vypadala opticky větší.

Police

Oproti původní verzi přibyly po obou stranách viktoriánského krbu police. Maximalizovaly tak prostor a vytvořilo se díky nim úložiště pro knihy.

Žaluzie

Soukromí vyřešili majitelé pomocí bílých žaluzií, aniž by zabránili pronikání denního světla. Zvlášť zajímavě je řešená horní část klenutého okna. Žádné záclony či závěsy. Díky tomu působí prostor vzdušně a otevřeně.

Barva

Za klíčovou změnu však vděčí majitelé barvě. Původní magnolie byla sice světlá, ale jakoby bez života – říká majitel. Chtěli jsme vytvořit obývací pokoj, kde bude proudit energie, bude jednoduchý, ale elegantní.

Pohovka

Pohovka je jednoduchá, barevně se do místnosti hodí a nijak nekomplikuje vzhled interiéru. Zařídit moderně byt, který je ve viktoriánském stylu, nemusí být zase tak složité. Viktoriánský styl je krásný a dá se skloubit s moderními prvky. Stačí vycházet pouze z toho, že v jednoduchosti spočívá krása.

Relaxační kout

V blízkosti okna vznikl i relaxační kout, kde majitelé umístili kožené křeslo, které si společně koupili již před několika lety. Zprvu to vypadalo, že křeslo do nového obýváku nezapadne, ale nakonec se pro něj využití našlo a rozhodně příjemnou atmosféru nenarušuje, ale naopak doplňuje. Je to ideální místo pro ranní kafe před odchodem do práce.

Obrázky: idealhome.co.uk