Přinášíme 7 důvodů, proč je spánek bez pyžama lepší

Možná je na čase, abyste udělali malou změnu a začali alespoň čas od času spát na Adama a Evu. Proč je nahota lepší? V širokém spektru různých moderních hitů je tento asi nejlepší. Nahota má mnoho zdravotních výhod. Zdravotní výhody vyplývající ze spánku bez pyžama se dozvíte o pár řádků níže.

Bude se vám lépe spát

Víte o tom, že tělesná teplota musí klesnout o půl stupně, aby vaše tělo mohlo upadnout do hlubokého spánku? Pokud spíte v huňatém pyžamu a ještě přikrytí dekou po nos, můžete mít problém s usnutím nebo tím, že se budete probouzet. Zkuste spát nazí a uvidíte, který způsob je lepší.

Je to lepší pro intimní část těla

Určitě už jste slyšeli, že těsný materiál, který neumožňuje větrat, je živnou půdou pro bakterie. Tudíž především ženy, které trpí na kvasinkové infekce, by měly spát nahaté. Nebo alespoň bez spodní části pyžama. Nahota pomáhá pokožce dýchat, což je ochrana před bakteriálními infekcemi.

Upevníte vztahy

Pokud spíte společně se svým manželem/manželkou/druhem/družkou, pak to mezi vámi upevní pouto. Studie prokázaly, že páry, které se navzájem dotýkaly, cítili svá těla, byli mnohem spokojenější a vyrovnanější ve vztazích.

Budete vstávat víc svěží

Budete možná překvapení, ale když ráno vstanete, budete se cítit více svěží. Vylézt z pod peřiny nahatý do chladnějšího prostředí vás lépe probere a časem nebudete tak zimomřiví.

Zhubnete

Spánek bez pyžama nakopává metabolismus, takže budete mnohem snáze bojovat s přebytečnými kilogramy. Spánek „na ostro“ zvyšuje produkci růstových hormonů a naopak snižuje hladinu kortizolu, což vytváří lepší spací návyky, a to pomáhá při hubnutí především v oblasti břicha. Navíc se ve studiích uvádí, že lidé spící nazí trpí mnohem méně na deprese a zvládají lépe stresové situace.

Obrázek: pixabay