Princ Harry a Meghan Markle zvolili pro ně neobvyklou formu financování koupě nového domu

Celý svět obletěly zprávy, že si princ Harry a Meghan Markle pořídili nový dům v luxusní čtvrti Montecito v Santa Barbaře v Kalifornii. Nejčastěji byla v médiích uváděna částka nemovitosti s rozlehlým okolním pozemkem. Podle pozdějších informací princ se svou manželkou nepoužili žádné peníze královské rodiny. Místo toho si vzali hypotéku.

Nepoužili žádné peníze královské rodiny

Přestože nový dům stál údajně 14,65 milionů dolarů, Harry a Meghan odmítli použít peníze královské rodiny. Tento dům podle jejich gesta má zřejmě představovat další velký milník v jejich životech. Světu dali najevo své dřívější rozhodnutí. Tento čin proto svět považuje za první významný krok na jejich cestě k finanční nezávislosti na královské rodině.

Od začátku roku se několikrát přesunuli

Prvním společným domovem manželů byl Frogmore Cottage, historická nemovitost ve Windsoru. Pár tam žil od svatby. Přestože se rozhodli osamostatnit, bylo potvrzeno, že si nemovitost ponechají jako svůj domov ve Velké Británii.

Ve chvíli, kdy se rozhodli osamostatnit, strávili nějaký čas ve Vancouveru v Kanadě. Jejich následné kroky vedly ale do panství v Beverly Hills, které jim zapůjčil Tyler Perry. Mezitím pár hledal dokonalý dům, kde se hodlají spolu se synem usadit natrvalo. Vybraná nemovitost se nachází v přímořském městě Santa Barbara v dojezdové vzdálenosti do Los Angeles.

Na vybraný domov neměli dostatek peněz

V médiích se nejprve objevila zpráva, že na dům manželům přispěl Harryho otec, princ Charles. Možná svému synovi nabídl finanční pomoc, ovšem pár se rozhodl podpory nevyužít. Tento dar by pro ně znamenal podle blízkých zdrojů krok zpátky.

Fotografie: Pexels

Na nákup vybrané nemovitosti ovšem neměli dostatek peněz. Rozhodli se proto udělat to, co dělají běžní lidé, kteří si pořizují nový dům. Manželé se rozhodli pro maximální nezávislost, a proto se rozhodli pro hypotéku.

Úvodní Fotografie: Getty Images

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]