Přivítejte podzim a převlékněte váš interiér z letního na podzimní

Žádné roční období se neumí tak skvěle vyšňořit, jako podzim. Stačí jen pohlédnout na stromy, které barví listy do těch nejkrásnějších odstínů a větve, které jsou ověnčeny barevnými plody. Právě rozmanité a barevné plody dokreslují kouzlo a krásu podzimu. Nezaměnitelné barvy podzimu vyzařují klid a hlubokou nostalgii.

Krásné a sluncem (přesto již značně chladné) zalité dny střídají déšť a plískanice. Velmi to láká zachumlat se pod deku s oblíbenou knížkou v ruce, pít horkou čokoládu nebo pečený čaj a sledovat tančící plamínky v krbu. K tomu, abyste vytvořili poklidný interiér s pohodovou atmosférou budete potřebovat ty správné barvy a doplňky. O celkovém vzhledu bydlení rozhodují často detaily. Pojďme se podívat, jak přinést tuto kouzelnou atmosféru i k nám domů.

Barvy

V prvé řadě je vhodné se zaměřit na barvy podzimu, ty pak do interiéru nevtíravým způsobem zakomponovat. Pro podzim se hodí teplé tóny, které v chladných dnech zajistí příjemný pocit pohody. Často jsou to odstíny oranžové, žluté nebo hnědé. Vhodná je i červená, ale s touto barvou opatrně. Barvy se mohou objevit na závěsech, povlacích, dekách, koberečcích.

Osvětlení

Mimo centrálních svítidel nezapomínejte na lampičky, přeci jen se už dříve stmívá a navíc lampičky a doplňkové osvětlení dokáže vyčarovat správnou intimní atmosféru. Jako ozdoba jsou vhodné i svíčky a dekorativní osvětlení na řetězech – nemusíte s nimi čekat až na Vánoce.

Deky a kožešinky

Chybět by neměly deky, kožešinky a hřejivé bytové textile. Zahřejí nejen pocitově, ale i při sledování filmů. Navozují lenošící atmosféru a vybízejí k relaxaci. Určitě si opatřete i dekorativní polštářky. Mohou zdobit pohovku ale i podlahu, třeba prázdný kout v bytě. Vsaďte na přírodní materiály.

Podzimní dekorace

Ať už jsou to větvičky ve váze, věneček z podzimních plodů, podzimní rostliny v truhlíku a cokoliv dalšího, pomůže to k dotvoření podzimní atmosféry. Vyhrát si můžete s kaštany, břečťanem, listím, dřevem, dýni, jablky, jutovým provázkem. Existuje spousta úžasných podzimních dekorací. Ty si buď můžete sami vyrobit nebo koupit již hotové.

Obrázky: direct-fireplaces