Problém s otravnými octomilkami lze vyřešit snadno, rychle a levně

Octomilky, malé protivné mušky, zná asi každý z nás. Láká je především vůně zralého nebo kvasícího ovoce, ale také víno či odér zbytků v odpadkovém koši. Milují totiž vše, co je sladké a fermentuje. Pokud už do vaší domácnosti jednou zavítají, není se jich, na rozdíl od jiného hmyzu, vůbec lehké zbavit. Je to často boj. My vám ale dnes přinášíme několik rad a triků, jak nad octomilkami vyhrát jednou provždy.

Past z jablečného octa

Jablečný ocet je skvělým pomocníkem v boji s nejrůznějším hmyzem, a tak i s octomilkami. S jeho pomocí se dá snadno vyrobit šetrný, přírodní, ale velmi účinný přípravek, s jehož pomocí se nevítaných hostů zbavíme. Jablečný ocet octomilky velmi láká vzhledem ke své specifické vůni pocházející z kvašených jablek. Na výrobu naší pasti budete potřebovat pouze půl šálku jablečného octa, trochu tekutého mýdla či saponátu na nádobí a kousek přezrálého ovoce. Jablečný ocet nalijte do zavařovací sklenice a přidejte k němu ovoce a několik kapek tekutého mýdla. Tekuté mýdlo nebo saponát způsobí změnu povrchového napětí kapaliny, a octomilka pak nemůže ve sklenici jen sedět a následně odletět. Pokud chcete účinek zesílit, doporučuje se jablečný ocet napřed zahřát, rychleji tak uvolní svou vůni. Následně srolujte kus papíru a vytvořte si z něj provizorní trychtýř, který vložte do sklenice. Pokud chcete, můžete ho ke sklenici přilepit. Jakmile octomilky vůně jablečného octa a ovoce přiláká, vletí dovnitř, ale již nedokáží vyletět ven a utopí se.

Past z jaru

I na další past budete potřebovat několik kousků přezrálého ovoce, saponát na nádobí a také igelitovou folii. Vložte několik kusů přezrálého nebo kvasícího ovoce na dno sklenice a tuto sklenici následně překryjte igelitovou fólií, kterou můžete navíc zabezpečit gumičkou. Do fólie udělejte pomocí párátka několik malých otvorů a sklenici následně umístěte do kuchyně na slunné a teplé místo. Pak už jen počkejte, až octomilky vletí do pasti, ale nebudou se moci dostat ven. Až bude past plná octomilek, ponořte ji na přibližně deset minut do mýdlové vody.

Past z vína

Kromě vůně zralého ovoce octomilky velmi láká také víno, především to červené. Na tuto nástrahu tak budete potřebovat jen trochu červeného vína. Pokud ho nechcete obětovat, stejně dobře funguje i ocet z červeného vína či balsamico. Víno, ocet či balsamico pak stačí umístit do sklenice a použít trychtýř, jako v případě pasti z jablečného octa, či igelitovou folii, jako u pasti z jaru.

Past z citronové trávy

Pokud toužíte po tom nejen zbavit se octomilek, ale zároveň i provonět si váš domov příjemnou a svěží vůní, vyzkoušejte past z citronové trávy. Stačí smíchat deset kapek esenciálního oleje citronové trávy s přibližně dvěma stě mililitry horké vody a vše pečlivě promíchat. Vzniklou směs poté nalijte do lahvičky s rozprašovačem a v lahvičce ještě jednou důkladně promíchejte. Následně už jen nastříkejte na ta místa, kde se octomilky objevují nejčastěji, zaručeně je to odradí.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]