Problém se zašlými dlaždicemi vyřešíte i bez chemie. Stačí si připravit účinný čistící prostředek

Fotografie: Depositphotos

Dlaždice jsou skvělou podlahovou krytinou. Snadno se udržují, jsou velmi variabilní a praktické, a zvláště, pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, jsou doslova k nezaplacení. I na nich se ale podepíše zub času a po nějaké době mohou i před všechny vaše snahy působit zašlým dojmem. Pokud už jste zkoušeli různé přípravky z drogerie a nic nezabírá, pak je načase dát šanci něčemu trochu jinému.

Jde o tradiční recept, který používaly už i naše babičky. A budete překvapeni, jak skvěle funguje.

Dlaždice jako nové

Není žádným tajemstvím, že většina čisticích prostředků zakoupených v obchodech obsahuje tolik chemikálií, které způsobují více škody než užitku. Při kontaktu s pokožkou mohou snadno způsobit podráždění a samozřejmě nejsou ideální ani pro citlivé povrchy.

Tento alternativní způsob úklidu je zcela bezpečný, šetrný k vám i přírodě, a především skutečně účinný. Mytí obkladů, dlaždic a jiných domácích povrchů nikdy nebylo jednodušší.

Co budete potřebovat?

Tento čistič pro domácnost si poradí i s těmi nejnáročnějšími úkoly a pomůže vám vyčistit dlaždice snadno a rychle. Potřebujete k tomu jen tyto čtyři přísady:

  • 5 litrů vody
  • 1/2 šálku jedlé sody
  • 1/3 šálku citronové šťávy
  • 1/4 šálku bílého octa

Vše, co musíte udělat, je smíchat tyto ingredience dohromady a využít je ke snadnému a efektivnímu úklidu. Při přípravě si dejte pozor, přípravek může mírně pěnit. Pracujte raději v rukavicích a chraňte si oči.

Za pár minut máte uklizeno

A nyní už se vrhněte do úklidu. Naneste silnou vrstvu přípravku na znečištěnou oblast. Použijte kuchyňskou houbičku nebo jemný kartáček. Směs nechte působit, dokud nezaschne Poté stačí dlaždice už jen důkladně opláchnout vodou a máte hotovo.

Na první pohled uvidíte rozdíl. Tento přípravek zbaví dlaždice i obklady zašlé špíny, ale přitom je neničí a nenarušuje jejich povrchovou vrstvu. Skvěle působí zejména na zašlé spáry, kde se často soustřeďuje plíseň. Budou znovu jako nové.

Podobně snadno můžete tento prostředek využít i na jiné povrchy v koupelně či kuchyni. Vždy ale nejprve otestujte stálobarevnost takového povrchu. Vzhledem k obsahu sody a citronové šťávy by u citlivých povrchů mohlo dojít k nežádoucímu zabarvení. Úklid bude snadný a rychlý. Navíc významně ušetříte, což jistě potěší každého.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]