Romantickou atmosféru hořícího ohně můžete mít i v panelovém bytě

Fotografie: Pixabay

Pravdou je, že živý oheň je zkrátka živý oheň. Nicméně klasický krb na dřevo nepotřebujete za každou cenu. K zútulnění domácnosti a vytvoření romantické i zimní atmosféry vystačí i biokrb, elektrický krb či dokonce digitální fotorámeček větších rozměrů.

Biokrb

Biokrb přináší zážitek z živého ohně a ze všech dnešních tří možností, které si uvedeme, působí nejvíc přirozeně. Hoří přirozeným teplým plamenem, přitom nevytváří žádné škodliviny, nepotřebujete ani komín a umístit jej lze i v panelovém bytě.

Bez popela, spalin a kouře, i bez nutnosti přidávat polínka. Biokrb je jednou z možností a skvělou volbou pro chvíle pohody a odpočinku u otevřeného ohně. Nepotřebují náročnou údržbu A Nedělají nepořádek. V bytě nebudete mít žádný prach ani špínu.

Elektrický krb

Je poměrně levný, nenáročný, stylový. Je také zdrojem tepla, pokud potřebujete vytopit místnost. Mezi elektrickými krby existují samozřejmě podstatné rozdíly. Nicméně všechny spojuje výhoda – na rozdíl od běžných krbů na dřevo či plyn nevyžadují ty elektrické odvětrávání.

Dopřát si můžete jakýkoli typ. U některých elektrických krbů lze zapnout pouze imitaci plamene, přitom nechat krbové topení vypnuté. Také si můžete koupit elektrický krb na dálkové ovládání a pustit si jej, přitom zůstat zamotaní v dece na gauči.

Digitální fotorámeček nebo starší TV

Určitě všichni znáte digitální fotorámečky. Ty není nutné dlouze představovat. Z pohledu investice jde o nejlevnější variantu. Stačí stáhnout z youtube několikahodinový program oheň v krbu. Na rámečku vám poběží hoření ohně v krbu a lze doplnit o zvuk praskajících polínek. Výhodou je levný provoz a žádná údržba. Ovšem teplo rozhodně nečekejte.

Pokud však bydlíte v panelovém domě, kde vám jede ústřední topení a na zimu si stěžovat nemusíte, skvělé řešení. Rámeček samozřejmě můžete umístit i nějak stylově, do imitace obložení krbu. Místo digitálního fotorámečku můžete použít i televizor, na který se někde práší, protože jste si pořídili nový. Případně za tímto účelem koupit levné bazarové zboží.