Problémy s otravnými komáry vyřeší podomácku vyrobená past

V tomto letním počasí se past na komáry hodí více než kdy jindy. Při dnech, kdy slunce žne teplými paprsky a květiny díky tomu začínají rozkvétat, se v přírodě také nalezne nejeden tvor, jehož přítomnost v naší blízkosti není něco, v čem bychom se vyžívali, či by nás to těšilo. Nejpočetnějším druhem bude jistě hmyz. Ať už se jedná o mouchy, včely, vosy, sršně, čmeláky, mravence nebo třeba komáry, na které se zde zaměříme.

Co vše budeme potřebovat

Stačí pouze nechat na chvíli otevřené okno, nebo třeba jen vcházet do domu, pokud jsou komáři na blízku, a už máte v domě nezvaného hosta. Pak už jen stačí chvilka nepozornosti, nebo jít prostě jenom spát, a vysloužíte si tak velice nepříjemné komáří štípnutí. Abychom tomuto předešli, podíváme se na to, jak vyrobit past na komáry.

Na trhu samozřejmě lze naleznout spoustu mechanických či elektrických nástrah na komáry, které vás jich dozajista zbaví, ovšem majitelé těchto pastí mohou být rušeni hlukem, který tyto pasti vydávají, či dokonce být vystaveni všelijakým škodlivým chemickým látkám, obsažených v těchto pastičkách. Samozřejmostí zůstává, že si za tyto nástrahy majitelé musí zaplatit. Je zde však možnost si tuto pastičku vytvořit samostatně doma, a to s použitím pouze pár přísad, které jistě naleznete doma.

  • Voda
  • Plastová lahev
  • Kvasinky
  • Cukr

Pokud všechny tyto ingredience doma naleznete, můžete si jednoduše tuto past vytvořit sami. Výroba není nikterak složitá a dozajista tento způsob vyjde lépe než si kupovat již zmíněné pasti na komáry v obchodě.

Postup

Nejdříve vezmeme prázdnou plastovou lahev a přeřízneme ji přibližně v třetině, obsahující hrdlo lahve. Do spodní části lahve nasypeme přibližně čtyřicet gramů cukru a zalijeme vodou s teplotou do čtyřiceti stupňů Celsia. Následně přidáme lžíci kvasinek.

Pokud chceme zefektivnit rozpustnost cukru ve vodě, můžeme cukr zalít vroucí vodou a následně vyčkat, než směs vystydne. Požadovaná teplota je, kvůli účinnosti kvasinek, méně než čtyřicet stupňů.

Nyní vezmeme horní část lahve a vložíme ji, bez víčka, do spodní části hrdlem směřujícím dolů. Pokud na sebe části nedoléhají, je důležité použít lepící pásku a tyto části k sobě přilepit. Zaručíte tak účinnost této pasti. Pro dosažení ještě lepšího účinku můžete past zabalit, aby do něj nepronikalo světlo. Teď už zbývá pouze vybrat vhodné místo a hmyz vás již nebude obtěžovat.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]