Probuďte svou kreativitu, pusťte se do tvoření a při tom chraňte přírodu recyklací PET lahví

Pokud jste typ člověka, který má rád tvoření, tak je tento článek jistě pro vás. Každý z nás by se měl alespoň trochu zamyslet, jaké dopady má jeho chování na přírodu a svět kolem nás. V tomto článku se dozvíte, jak ušetřit naši planetu a zároveň si něco hezkého a užitečného vytvořit.

Plastové lahve nejen na nápoje

Zdali nechcete být ten, který tyto flašky vyhazuje hned po prvním použití, a chcete je nějak prakticky zužitkovat, můžete najít na internetu spoustu zajímavých návodů, jak nejlépe tyto kusy plastu využít. Tady jsou některé z nich:

  • Kasička na peníze
  • Taburet
  • Držák na svíčky

Třídění odpadu je velice důležitá věc, ovšem pořád, i v tomto případě, je zde spousta místa, jak se zdokonalit. Proto, místo abychom poslali plastové lahve do recyklačního cyklu, můžeme je sami znovu použít na nějakou praktickou věc, kterou jistě využijeme v naší domácnosti.

Taburet z lahví

Nejdříve vytvoříme samotné jádro. K tomu využijeme jednu lahev uprostřed a dalších šest kolem ní. Celé to oblepíme lepicí páskou. Následně kolem jádra postavíme do kruhu dalších dvanáct lahví. Tyto lahve opakovaně oblepíme izolepou.

Máme vytvořen základ o celkem devatenácti lahvích. Z překližky si vytvoříme dvě desky ve tvaru našeho základu, aby ho i lehce v krajích překrýval. Teď tyto dvě desky přivrtáme pomocí vrtačky k lahvím, každou na jednu stranu.

Na vrchní se budeme snažit cílit na víčka, zatímco na té spodní na tvrdé dno lahve. Pro lepší orientaci si můžeme tužkou naznačit místa, kde budeme vrtat.

Nyní taburet obalíme kolem do kola polyesterovou vatou. Její konec přišijeme k sobě a ke spodnímu víku ji připevníme pomocí sešívačky. Na vrchní straně si necháme více volného místa, a na změkčení přidáme vatu.

Následně připevníme jako v případě spodní strany. Teď už pouze vytvoříme povlak, do kterého taburet vložíme, a dílo je dokonáno.

Fotografie: Morena DIY

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]