Proměnit ložnici v tropický ráj zvládnete i za jedno odpoledne

Pokud stěny vaší ložnice vypadají unavené a bezduché a volají po osvěžení anebo se ráno probouzíte s pocitem, že ložnice vypadá nudně a chybí jí inspirace, pak je docela možné, že jste již dlouhou dobu neměnili její vzhled. Časem se vždy vše okouká a zevšední. Proto není na škodu podnikat drobné změny, které přispějí k rozveselení místnosti.

Mnohdy není nutné podnikat nákladné úpravy, stačí maličkosti a ložnice se rázem změní k nepoznání. Přinášíme tipy, jak změnit vzhled ložnice za jedno odpoledne.

Moderní tapety

Tapety jsou oblíbenou pomůckou k dekorování. A umí to opravdu skvěle. Zkuste nějakou svěží tropickou tapetu – barevnou, pozitivní, veselou. Zaručeně rozzáří vaší ložnici. Budete usínat a probouzet se v krásném a svěžím prostředí plní kreativních nápadů.

Představte si idylický ostrovní ráj v tropech. Kolem samé palmy, bohatá zelená vegetace, vodopády, perfektní bílé písečné pláže a samozřejmě také modrou oblohu a slunce. Každý den! To vše si můžete přinést do ložnice a transformovat ji tak, aby sloužila jako útěk z reality. Pozitivní vibrace se vám dostanou pod kůži. Po nudě nebude ani památky.

Povlečení

Pokud se do tapetování jedné či dvou stěn zrovna nehrnete a nemáte v plánu ani malovat, zkuste si tropy do ložnice přinést v podobě povlečení. Ale zase buď jedno nebo druhé. Mít zeleň na stěnách i povlečení, to už by bylo příliš.

Přírodní doplňky

Když už tropický ráj, tak se vším všudy. To znamená přidat do ložnice více živých rostlin. Jen ať se to tam hezky zelená a barevně kvete. Rozhodně by neměly chybět i materiály, jako je ratan, bambus, dřevo. Ať už ratanový lustr, křesílko nebo kobereček z přírodních materiálů, proutí a další přírodní doplňky.

Fotografie: Bocadolobo, Mydecorative, Homestratosphere