Tři jednoduché způsoby zakořenění růží z řezané kytice. Zdánlivě ztracené rostliny mohou dále žít

Fotografie: Depositphotos

Růže, které dostanete jako dárek, nemusí během chvilky zvadnout. Můžete si je dát na zahrádku, kde vám budou dělat radost mnohem delší dobu.

Růže z vázy si opravdu můžete dát na záhonek. Může se zdát, že to zvládnou jen zkušení zahrádkáři, ale nebojte se – když budete dodržovat těchto pár rad, hravě to dokážete také. V domácích podmínkách je totiž velmi snadné zakořenit a následně vypěstovat krásný keř plný růží. Toto jsou tři nejjednodušší způsoby, jak to udělat.

Kvasnicový roztok

Nejprve si připravte směs z 1 litru vody a 100 ml droždí, které si v nich rozpustíte. Do tohoto roztoku poté dejte stonky květin, měly by být ponořené z 1/3 jejich délky. Nechte je tak dva dny. Poté tyto stonky vyndejte, omyjte je v teplé vodě a dejte je zpět do roztoku. Jakmile bude tekutina ubývat, je třeba přidávat více vody, aby vždy zůstal původní objem. Nechte stonky v roztoku, dokud se neobjeví kořeny.

Medová voda

Připravte si směs z 1 litru vody a 1 lžičky medu. Med si rozpusťte ve vodě a do tohoto roztoku namočte stonky. Nechte je tam přibližně 12 hodin. Poté je vyndejte a přeneste je do misky s čistou vodou. Měly by být ponořené přibližně z 1/2. A nyní jen stačí počkat, dokud se neobjeví kořeny.

Rostlina aloe vera

Připravte si směs z 1 litru vody a 10 kapek vymačkané šťávy z aloe vera. Namočte stonky do poloviny a sledujte hladinu roztoku. Jakmile začne klesat, začněte přidávat vodu, mělo by tam totiž být stále stejné množství. Asi za 10 dní přidejte další kapky šťávy z aloe. Tato směs urychluje tvorbu kořenů a aktivuje regeneraci rostlinných buněk.

Fotografie: Depositphotos

Co dělat poté

Když uvidíte, že stonky mají dostatečné množství kořenů, měli byste je zasadit do země. Záleží už jen na vás, jestli je budete chtít pěstovat v květináčích, nebo na zahrádce, kde jsou příznivé podmínky pro pěstování těchto rostlin. Za chvíli uvidíte, že vaše zahrada bude krásnější než kdy dříve. Vyzkoušejte to.

Zdroj: Bunnysgarden

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]