Rustikální chalupa je stará víc než sto let, ale za celou tu dobu se nezměnila

Když se řekne chalupa, tak si řada lidí představí buď starou ruinu, nebo si představí moderní stavbu, postavenou s odkazem na minulost. Je ale ještě jedna možnost, co si pod tímto pojmem představit. Tato zajímavá chalupa je stará přes 120 let, rozhodně nevypadá jako ruina a její původní architektura zůstala nezměněna. Postavena byla v roce 1900 a je typickým venkovským domem té doby.

Charakteristický rustikální vzhled

Chalupa pochází z doby, kde se ještě používaly hlavně přírodní materiály. A tak je jasné, že je to především dřevo, které na stavbě dominuje. To je navíc obohaceno o celou řadu různých ozdobných řezeb, které krásu této nemovitosti umocňují.

Opomíjet nelze ani zajímavou barevnou kombinaci červené a bílé, kterou doplňuje zelená střecha. K chalupě navíc náleží také menší zahradní domek, jehož velkým unikátem je to, že je vybudován ve stejném architektonickém stylu.

Ani uvnitř není o přírodní materiály nouze

Je jasné, že charakteristickou architekturu bude mít tato chalupa také uvnitř. Pokud máme být konkrétní, musíme jasně upozornit hlavně na použitý dřevěný nábytek a obložení stěn nebo stropu, také ze dřeva. Zajímavé jsou ale i kamenné prvky, které jsou součástí několika stěn. Tyto drobné detaily člověka jasně vrací o mnoho desítek let do minulosti.

Typické starší zařízení

Když se podíváme do interiéru, je celkem jasné, co zde musíme čekat. Chalupa je typickým starým objektem, čemuž odpovídá také zařízení. Nečekejte ani nic nového, ani žádnou modernu. I uvnitř najdete to, co odkazuje spíše do minulosti. Jak pokud jde o samotný použitý nábytek, tak pokud máme mluvit třeba o celkovém vybavení, nebo o dekoracích.

 

Příjemné a útulné místo

Stačí se projít celým domem a je jasné, že vše působí velmi útulně. Dokonce tak, že můžete mít pocit, že nežijete v roce 2020, ale že jste se vrátili v čase o desítky let zpět. A kdo by snad měl zájem v této nemovitosti bydlet, ten může. Nachází se v obci Normandin, v Saguenay-Lac-Saint-Jean. A je na prodej, za necelých 160 000 amerických dolarů.

Fotografie: Colombe Duchesne

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]