Ranč dostal nový vzhled, který však zachovává odkaz k historii

Tento ranč prošel náročnou rekonstrukcí. Jejím cílem bylo jediné. Dát mu moderní vzhled, ale zároveň zachovat historii. Zdá se to jako něco, čeho není možné dosáhnout. Když se však do díla pustí zkušení architekti, není to zase až tak nic složitého. Tento konkrétní se nachází v Chile a už na první pohled je jasné, že se jedná o zajímavé architektonické dílo.

Ranč měl dlouhou historii

Nejde o novostavbu, ale o rekonstrukci stávajícího ranče. Nese název Morro Chico a jeho historie je skutečně bohatá. Až potom, co přestal být naplno využíván a začal chátrat se začalo přemýšlet nad tím, co s ním dále. Všeho se ujali Richter Dahl Rocha & Associés Architectes a díky tomu vznikla stavba, která vypadá moderně, i když stále odkazuje k minulosti.

Nejenom místo k životu

Ranč Morro Chico není jenom běžným místem k životu. Zlepšit komfort bydlení byl při rekonstrukcích pouze jeden z cílů. Dále se nezapomínalo také na práci a na to, že bude dlouhodobě využíván. Cílem bylo také zlepšit pracovní podmínky i efektivitu samotné práce. Hlavně pokud jde o produkci vlny a také masa, na kterou se tento ranč přímo zaměřuje.

Velký prostor i pozemek

Jedna z mála staveb, kde se nemuselo hledět na každý centimetr místa. Dokládá to jak velikost samotného pozemku, tak i velikost této a dalších staveb. Díky tomu mohli mít architekti doslova volnou ruku a nemuseli být jako u řady jiných realizací omezeni celkovým prostorem, který byl spíše menší, a tak bývá nutné dělat kompromisy.

Nádherná moderní architektura

Řada lidí si dost možná řekne, že ranč musí už z principu vypadat staře a moderně. Jak je vidět, opak je pravdou. Tento to jenom potvrzuje. Samozřejmě stále nechybí osvědčené přírodní materiály v podobě dřeva, které je však využito v souladu s dnešními moderními i nadčasovými standardy. I proto vypadá interiér i exteriér úchvatně.

 

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]