Nikdo nechápal, proč firma kupuje starý stadion doslova za pár drobných. Přestavba všechny nadchla

Fotografie: Neuwieser / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Čtyři investoři se sešli nad plány starého baseballového stadionu, kterého se město chtělo zbavit. A vytvořili z něj nečekaně funkční objekt.

Ambici, trpělivost, vizi, ale rovněž počáteční kapitál v nemalé výši nesmí postrádat žádný správný developer. Jedině takovému člověku se může povést dokončit projekt takové velikosti, jako je přestavba stadionu na nájemní bydlení čítající více než stovku bytových jednotek.

Bydlení s charakterem

Město Indianapolis se v minulosti pyšnilo baseballovým stadionem. Doba jeho slávy už ale dávno pominula, a proto ho město nabídlo k prodeji. Zchátralý stadion v roce 2011 koupili Michael Cox a John Watson se svými dvěma syny. Čtyři investoři za něj uhradili pouze 1 dolar, tedy lehce přes 20 korun. Finance ušetřené za odkup se nicméně rozhodli využít ambiciózním způsobem, jak uvádí portál MyPositiveOutLooks.

Z místa se totiž rozhodli vytvořit byty k pronájmu, aniž by narušili jeho genia loci. Do stávající konstrukce se jim povedlo napasovat 138 bytů – 95 s jednou ložnicí, 26 se dvěma a 17 loftů. K tomu do suterénu budovy přidali fitness centrum a z části pozemku vytvořili pro nájemníky venkovní posezení. Měsíční nájem se pohybuje v rozmezí od 21 tisíc do téměř 40 tisíc korun.

2 ženy vlastnoručně přestavěly zahradní domek na útulné bydlení, které nyní pronajímají hostům

Když je 138 bytů málo

Projekt Stadium Lofts si vyžádal celkovou investici 327 milionů korun. Na úhradu si developeři brali hypotéku, něco dali ze svých peněz, velký příspěvek dalo i město. První nájemci se pak nastěhovali v roce 2014. Mnoho lidí přišlo, aby se podívalo do míst, kde se v dětství učili hrát baseball, uvádí CNBC. Někteří z nich zde také hledali výhody, které takový pronájem nese.

Investoři ani poté ale nezaháleli a vytvořili projekt Stadium Flats, zahrnující dalších 144 bytů v sousedství stadionu. Do čtyř budov, do nichž byty rozdělili, investovali 304 milionů korun. Finance se jim ale vrací v nájmech, pohybujících se od 25 do 34 tisíc korun. Na další zajímavou přestavbu původně veřejné budovy se můžete podívat na BydlímeÚtulně, kde jsme psali o rekonstrukci staré školy v domov pro rodinu.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*