Kompletně zařízená perníková chaloupka v životní velikosti láká zvídavé turisty

Fotografie: abbeyprivate / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Americká rodina podnítila fantazii tisícovek lidí. Rozhodla se totiž svůj domov proměnit v jakousi obrovskou verzi perníkové chaloupky. Došlo k tomu během Vánoc.

Vánoční výzdoba není nic zvláštního. Hlavně v USA se k ní lidé staví s velkým nadšením, kolikrát tak vznikají skutečně extravagantní kreace. Rodina ze Salt Lake City se ovšem do zdobení perníkem pustila s nebývalou vervou. To, co v domě vzniklo, ovšem překračuje veškerou představivost. Skoro to totiž vypadá, že se tu rozhodlo natáčet velkorozpočtový fantasy seriál některé ze známých filmových studií. Co všechno vás zde čeká?

Vánoční výzdoba na nové úrovni

Dům, respektive chaloupka, opravdu vypadá jako vystřižený z vánočního příběhu. Fotky by okamžitě mohly být součástí bonusového obsahu „z natáčení“. Majiteli této velkolepé a okouzlující kreace jsou manželé Hoffmanovi. Myšlenka proměnit dům právě tímto způsobem vznikla už před lety, nejde tedy o žádný spontánní nápad nebo „zkrat mysli“. Během let pak přidávali další a další estetické detaily, které postupně skládaly tento celek.

 

Faktem je, že dosáhli uceleného vzhledu. Dům totiž ve skutečnosti vypadá jako pokrytý polevou, tedy jako opravdu jeden celek, který má perník nejen nahoře, ale i jako stavební materiál. Jen tam čekáte, kdy na vás vybafne čarodějnice, nebo odsud začnou utíkat Jeníček s Mařenkou. Ještě působivější je dům samozřejmě pod příkrovem sněhu. To pak způsobuje skutečně pohádkový výjev a umocňuje už tak povedené kouzlo veškeré výzdoby.

Když se domov stane turistickou atrakcí

Není proto divu, že se u Hoffmanových během Vánoc objevují jak sousedé, tak i lidé zdaleka. Jejich domov se tak mimoděk proměnil v jakousi neoficiální turistickou atrakci. Mnoho osob tak neváhá překonat slušnou vzdálenost, aby podivný příbytek mohli vidět na vlastní oči. A jak se obrázky šíří po sociálních sítích, přibývá lidí, kteří se sem vydávají na výlet ze zvědavosti. Touha spatřit skutečnou perníkovou chaloupku je zkrátka naplno ovládne.

Chtějí se hlavně vyfotit a také se trochu ponořit do sebe. A kde jinde to udělat než ve skutečně vánočním prostředí. Objevilo se ovšem i několik kritických komentářů, týkajících se hlavně některých specifických stránek takového domu. Došlo totiž i doslova k okusování jednotlivých ozdob, což se majitelům přirozeně nezamlouvá. Pravděpodobně zde tak doopravdy zaznělo „Kdo mi to tu loupe perníček?“, ikonická věta z klasické pohádky. Dům ale k jídlu není.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]