Regály do kuchyně patří k nepostradatelným pomocníkům

Také máte občas dojem, že by byla ideální nafukovací kuchyňská linka? Kde se jen neustále bere tolik věcí? A kam všechny uložit? Vždyť kuchyňské skřínky praskají ve švech.

Vsadíme se, že problém s úložným místem řeší občas každá hospodyňka. Ať už jsou to hrnce, talíře, hrníčky, pomocníci do kuchyně, jako je: varná konvice, hnětač těsta, pekárna, remoska, kávovar, topinkovač, mixér a další. Ne vždy je kuchyňská pracovní deska tak velká, aby se na ní vše vešlo. Navíc by to ani nevypadalo hezky, mít vše na pracovní desce a jen málo místa pro krájení a manipulaci s potravinami.

Můžeme mnoho věcí ukrýt do kuchyňské linky, aby byl pořádek a příliš mnoho věcí nekazilo celkový dojem z kuchyně. Jenže mnohdy právě i kuchyňské skřínky praskají ve švech. Různé dózy, koření, talíře, hrnce, pánvičky a jiné kuchyňské náčiní. V takových případech jsou ideálními pomocníky kuchyňské regály. Nejenže na ně uložíte spoustu věcí, vypadají i stylově.

Jestliže máte v kuchyni ještě místo, kam takový regál postavit, pak určitě neváhejte využít jeho služeb. V případě, že moc místa navíc nemáte, můžete regál postavit třeba v předsíni a umístit na něj věci, které často nepoužíváte. Případně zvolit závěsnou variantu a policový regál zavěsit, aby nepřekážel.

Co vše do regálu umístit?

To už záleží opravdu na vás. Regál můžete použít k uložení ovoce, zeleniny a nějakých potravin. Ale i dóziček s moukou, těstovinami, rýži, bylinky a koření. Nebo také k uložení nádobí, zásob nápojů a konzerv. Podle bytelnosti regálu do něj můžete také umístit mikrovlnnou troubu, aby nepřekážela na kuchyňské lince, pekárnu, chlebník. Jak a co si do regálu uložíte, záleží na vás. Ale pamatujte, že by měl být i pastvu pro oko.

Tudíž k regálu je vhodné si opatřit i stylové dózy, krabice, košíky a jiné organizéry, které pomohou udržet vše v čistotě a pořádku. Do regálu můžete umístit i truhlíky s bylinkami a nějakou tu dekoraci, když na ní zbude místo. Celkově by měl působit jako pastva pro oko, nikoliv jako přeplněný sklad na zbytečnosti.

Fotografie: Etsy, Pinterest, Kuechen-atlas