Rekonstrukce domu ukázala překvapení. Stojí na starém městě

Derinkuyu cave city in Cappadocia Turkey

Rekonstrukce domu má nemovitost zvelebit. V tomto případě to ale nevyšlo úplně podle představ, jelikož majitel našel něco nečekaného. Když se pustil do stavebních úprav a prací, tak zjistil, že pod jeho domem něco je. Jsou to prostory, které připomínají spletitý systém chodeb. Rozhodl se proto zavolat na pomoc odborníky a nestačil se divit.

Velké podzemní město

Co muž pod svým domem objevil? Bylo to velké podzemní město, na které se přišlo úplně náhodou. Rekonstrukce domu probíhala i v suterénu. Když se odstranil kus zdi, najednou bylo vidět něco zvláštního. Další prostor, který se jevil jako systém chodeb. V tu chvíli bylo jasné, že pod domem něco je. Původně si majitel i odborníci mysleli, že jde jenom o jednu místnost. Nakonec objevili staré velké podzemní město.

Unikátní systém chodeb

Podzemní město, které pomohla odhalit až rekonstrukce domu, je unikátní tím, že není v jedné rovině, jako je tomu běžné nyní. Dané podzemní město míří pod zem, a tak nabídne hned několik podzemních úrovní, tedy několik podzemních pater, které jsou vzájemně propojeny chodbami. O to unikátnější nález z roku 1963, který se uskutečnil v Turecku, vlastně je.

Odborníci mají jasno

Po krátkém průzkumu bylo jasné, že muž má pod svým domem město Kappadokie. A to znamená i fakt, že rekonstrukce domu nemůže pokračovat, jelikož tento nález je mnohem důležitější, než přestavba jeho domu. Odborníkům se pod jeho domem podařilo objevit rozsáhlý systém chodeb, který sahal až do 7 úrovní pod zem. Takto unikátní město Kappadokie.

Nyní turistická atrakce

Podle odborníků mohlo žít v městě Kappadokie až 20 000 lidí. Původ vzniku je spojený s tím, že v Turecku docházelo k pronásledování křesťanů a ti se tak důmyslně ukryly pod zem, kde mohli dlouhou dobu bez problémů přežívat. A jelikož se jedná o skutečně unikátní místo s významnou historickou hodnotou, byly některé části otevřeny veřejnosti, která tak může obdivovat stavby svých předků. Z místa se tak zcela logicky stala vyhledávaná turistická atrakce.

Fotografie: ElTiempoes Escapadas, Imgur

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]