Domácí renovace proměnila starou komodu v moderní kus nábytku. Ženě k tomu stačil nízký rozpočet

Fotografie: Depositphotos

Vstříc udržitelnosti a recyklaci se vydala jistá žena, která se rozhodla zrenovovat svou zastaralou komodu. Na novou podobu jí přitom stačila jen barva.

Nejen nábytek, ale i další zařízení a vybavení domácnosti z dob minulých může představovat cenný artikl, kterého by byla škoda se zbavovat. A v kombinaci s moderní a užitečnou recyklací a upcyklací, o níž píší i na webu iDnes, můžete doslova vyčarovat originální kousky do svého příbytku, které jen tak někdo nemá.

Nechte se inspirovat

Stará, ale zachovalá komoda, ve stylu slavné série skříněk Universal ze 60. let, už svým stylem příliš nezapadala do konceptu místnosti. Místo, aby ji majitelka bytu odvezla na sběrný dvůr, rozhodla se té staré dodat potřebný šmrnc a zrenovovat ji. Nutno podotknout, že jí bude její „nová“ komoda velmi dobře ladit například s béžovými doplňky, podle rad interiérové designérky Kelly Hoppen, o jejíž práci jsme psali na BydlímeÚtulně.

Během neotřelého procesu přišel ke slovu nejen brusný papír, ale především barva. Ženě se přitom podařilo hned několik věcí – a to dodržet rozpočet, neboť ji modernizace skříňky vyšla na malý peníz, pozměnit svůj interiér, a to vše za relativně krátký čas. Zdařilý remake skříňky jí totiž zabral pouze jedno odpoledne. Výsledek je ale velmi efektivní.

Tak se dělá „nový“ nábytek

Finální podobu skříňky žena představila v článku pro portál Cpykami. Její postup je ale do určité míry univerzální. Naše kolegyně Kamila M. k tomu podotkla: „Hned bych věděla o pár kouscích nábytku, které by takovou péči taky potřebovaly“. Základem procesu je jednoznačně příprava. Nábytek se musí doslova „svléknout“ ze staré kůže, tedy je nutné ho přebrousit šmirgl papírem a poté důkladně otřít vlhkým hadříkem od prachu.

Renovace podlahy nabrala pro manžele nový rozměr. Našli zde vstup do nedotčeného bazénu

Pak přichází prostor pro vlastní tvorbu. Žena skříňku natřela bílou základovou barvou a s tím zapravila odřeniny. Následoval nátěr neutrálním odstínem šedozelené, v němž vyvedla i lišty, jimiž posléze ozdobila přední dvířka komody. Olištovaný rámeček žena vyplnila pytlovinou, kterou přilepila rovnou na připravenou plochu. Poté už jí stačil ochranný nátěr laku, přišroubování madel a měla hotovo.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]