Vzal nepoužívanou dětskou postýlku a svépomocí ji předělal na pohodlnou venkovní lavičku

K čemu slouží dětská postýlka, to ví každý. Co ale ve chvíli, kdy děti už vyrostou, a tento kus nábytku se stane nepotřebným? V takovém případě je vhodné ji nevyhazovat, ale vyrobit z ní něco jiného. My vám ukážeme jeden zajímavý tip, díky kterému se dá z dětské postýlky vytvořit zcela unikátní lavička. A je to snadnější, než si myslíte.

Klasická dřevěná postýlka

Dnes existuje postýlek celá řada. My však máme na mysli tu klasickou, dřevěnou, která zaujme svou kvalitou, ale i odolností a dlouhou životností. Pokud takovou postýlku doma máte, je tou nejlepší volbou. Základem je odstranit vše nepotřebné a nechat jenom základní surovou dřevěnou konstrukci.

Jedna stěna musí pryč

Aby z dětské postýlky vznikla lavička, musí jedna stěna pryč. Proto ji demontujte, ale nevyhazujte. To proto, že obecně je dětská postýlka určená pro spánek dítěte, které váží jenom pár kilogramů. Je proto na místě její spodní rošt zesílit. A k tomu vám mohou posloužit právě prkna z demontované boční stěny. Tím zvýšíte celkovou nosnost a zajistíte, že na ní mohou pohodlně sedět dvě osoby.

Dejte jí moderní vzhled

Nyní se můžete zaměřit na estetiku. Vezměte brusný papír a odstraňte současný, často poškozený lak. Když se dostanete na surové dřevo, lehce obruste i to. Po jeho úpravě se můžete pustit do natírání. Jako první by měl přijít na řadu první základní nátěr a poté již klasická barva, samozřejmě určená na dřevěné materiály.

Nakonec je vhodné použít také lak, který dokáže výrazně zvýšit odolnost a životnost lavičky, ve kterou se vaše dětská postýlka promění.

Nezapomínejte na pohodlnost

Aby byla lavička skutečně praktická, myslete na to, aby byla také pohodlná. Proto je vhodné buď koupit, nebo i podomácku vyrobit vhodné podsedáky, které budou mít své místo na roštu dětské postýlky. Tam, kde dříve byla matrace. Dále je vhodné koupit nebo vyronit i několik polštářů, které se stanou nejenom ozdobnými prvky, ale bude možné si díky nim i podepřít záda.

Fotografie: Upcyclemystuff

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]