Rodiče pořídili dvojici malých domků pro sebe a své dcery. Žijí si jako milionáři

Fotografie:: Lvoreppin / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Dva malé domky mimo síť si někdy rodina nebo blízcí přátelé postaví hned vedle sebe. Už se to stalo vícekrát a v dnešním příběhu to není jinak.

Wayne a Anthea se rozhodli pro život v malém domě. Jenže co jejich dvě dospívající dcery Darienne a Remony? Kvůli dětem někdy rodina od záměru žít v tiny house ustoupí. Ale tady se to vyřešilo snadno. Rodina se dohodla s rodinným přítelem, že mohou žít na jeho pozemku, na farmě v Torquay ve státě Victoria, a to výměnou za pomoc na farmě. A aby měli pohodlný život v tiny house všichni – tedy jak rodiče, tak dcery, pořídil Wayne rovnou tyto malé domy dva, píše web TreeHugger.

Prozíravý krok při pořízení bydlení

Řešení to bylo prozíravé, neboť jednou si každá z dcer nechá jeden tiny house a bude moci žít bez hypotéky. Každý z těchto domů je vybaven solárními panely, což rodině umožňuje žít relativně nezávisle na tradičních energetických zdrojích. Vnější design domů byl vytvořen ze dřeva a kovu. Navržen byl tak, aby harmonicky zapadal do okolní venkovské krajiny. Domy poskytují svým obyvatelům zázemí, pohodlí a dostatek soukromí pro každého člena rodiny.

Malé domy pro mnoho lidí představují větší finanční i osobní svobodu a možnost žít plnohodnotnější život. A ještě k tomu ekologicky. Stejně tak je to s rodinou Wayna. A protože oni měli možnost umístit svoje domky na pozemku přítele, nemuseli řešit žádná povolení. Oba domky jsou skoro stejně velké, o délce přes 8 metrů a šíři něco přes 4 metry. Exteriér je téměř totožný, ovšem interiér se liší. Vždyť každá generace má trochu jiné potřeby, styl, názory apod., jak uvádí web LaMiradaCritica.

Žena neměla na tradiční bydlení dostatek financí. Díky pořízení malého domku žije luxusně i za pár korun

Interiéry podle generačních potřeb

Domek rodičů má plnohodnotnou kuchyň, s přípravnou plochou, otevřenými policemi i praktickými skříňkami. Nechybí ani obývací prostor s pohodlnou sedačkou a manželská ložnice, která je situována v podkroví. Koupelna zahrnuje kompostovací toaletu, sprchový kout a umývadlo. Dcery ve svém domku mají každá svůj prostor na spaní v jiném místě – přesně tak, jako by každá měla svůj pokojík.

Pořizovací hodnota činila něco kolem 70 tisíc dolarů (cca 1,4 milionu korun) za jeden domek, a k tomu po 240 tisících korun za solární zařízení. Jenže k tomu je nutno připočítat hodiny a hodiny práce všech členů rodiny. Projekt rodinu vlastně ještě víc sblížil. Dospívající děti obvykle nerady bydlí s rodiči. Ovšem v tomto případě, kdy má každá generace své vlastní zázemí, je to jedinečné řešení. Mohou být všichni pospolu, ale nemusejí.

Vstupem do této nové, společné životní etapy se rodina naučila novým způsobům života v souladu nejen s přírodou, přáteli, ale i mezi sebou navzájem. Na BydlímeÚtulně jsme napsali také o sestrách bydlících vedle sebe, i ony si vybraly k životu malé domky.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*