6 největších trendů v oblasti bydlení, které jsou letos v kurzu

Jelikož se móda neustále opakuje a pouze sem tam se vynoří něco zcela nového, budou vám možná některé letošní trendy povědomé. Mnohé již tady bylo, takže než vyrazíte na nákupy, ujistěte se, že nemáte podobné kousky někde v garáži či na chalupě.

Letošní trendy jsou různorodé, proto si na své přijde úplně každý. Ať už dáváte přednost retro kouskům, lesklému nábytku, dekoracím se zlatavým nádechem, černobílé klasice či venkovskému stylu.

  1. Retro

Retro slaví návrat nejen v oblasti odívání, ale i v oblasti bydlení. K módním interiérovým barvám patří avokádová, olivová, žlutá, oranžová, hnědá, ale i modrá nebo červená. Retro asi není potřeba představovat nějak blíž, každý ví, oč běží.

  1. Rustikální dřevo

Venkovský styl je tady už nějakou dobu a jeho popularita v žádném případě neustupuje, spíš naopak ještě sílí. Rustikální prvky se v interiérech objevují v různých podobách – komody, police, jídelní stoly, obložení.

  1. Pokojové rostliny

Pokojové rostliny rovněž zažívají návrat na scénu. A čím zelenější a větší, tím lepší. Oblíbené jsou zajímavé tvary a textury listů. Rostliny se objevují i na tapetách a bytových textiliích (přehozy, závěsy, povlečení).

  1. Obklady

Ve světě obkladů se největší popularitě těší marocké obklady. Využívají se především v kuchyních a koupelnách.

  1. Černá barva

Černá barva patrně nikdy nevyjde z módy a začala se hodně používat v interiérech laděných do různých stylů. Působí tajemně, elegantně, luxusně, ale ve spojení se dřevem i nanejvýš útulně. Trendem roku 2018 jsou černé kuchyně.

  1. Mosaz

Oproti minulým létům, kdy byla v kurzu měď, se vrací móda zlaté – respektive mosaz, která má nažloutlou barvu, skoro jako zlato. Vídat ji lze nejen na kovových částech nábytku, rámech zrcadel, obrazů, ale také na textilu, který může být zdobený flitry.

Obrázek: terrasource.info, pixabay.com