Rostliny, které přitahují pozitivní energii do domácnosti. Na nic nečekejte a pořiďte si je

Fotografie: Pexels

Květiny jsou velmi oblíbenou dekorací v našich domovech. Nejen, že nám poskytují důležitý kyslík, mohou mít také velký vliv na naši náladu, ale i celkový život.

Rostliny si do naší domácnosti pořizujeme nejčastěji jako dekorativní prvek. Jejich funkce může být ale mnohem širší a to hlavně proto, že mohou působit nejen na naši náladu, ale i jako magnety pro pozitivní věci. Jsou totiž považovány za velké a mocné energetické zdroje, které do našeho domova přinášejí nejen klid a harmonii, ale také potřebnou rovnováhu. Některé z nich dokonce dokáží přitahovat finance a držet od nás dál zlé a chamtivé lidi. Podíváme se na to, které květy by u nás neměly chybět.  

Bylinky nepatří jen na talíř, jejich využití je široké 

Často si do svým domovů pořizujeme kaktus proto, že potřebuje minimální péči a není náročný na zalévání. Málokdo ale ví, že tyto květiny dovedou zahnat závist a absorbovat elektromagnetické vlny, které vydávají domácí spotřebiče. Díky tomu se stává ideálním pomocníkem i dekoračním prvkem do naší kuchyně. Sáhnout můžeme ale také po bambusu. Ten nejen že přitahuje pozitivní energii, ale také ve svém okolí podporuje růst a nový život. Pokud se tedy chystáte rozšiřovat svou rodinu, pořiďte si do pokoje tuto rostlinu. 

Fotografie: Pexels

Rostlina, která přímo podporuje partnerský život, je jasmín. Ideální je umístit si jej do ložnice nebo do místnosti, kde spolu pár tráví nejvíce společného času. Dokáže váš vzájemný vztah totiž nejen posílit, ale i duchovně naladit. Lásku do vašeho domova přiláká také rozmarýn. Ten můžete mít doma umístěný v květináči, ale funguje také jako sušený a rozmístěný do různých koutů vašeho domova. Další bylinou, která dokáže odvrátit negativní energii, je tymián. Ten působí také jako ochránce rodinného krbu.

Můžeme si do života přilákat peníze, ale i dobrou náladu

Aloe vera je jednou z nejčastěji používaných bylin a to díky svým terapeutických a dezinfekčním účinkům. Kromě toho je ale také schopna odvádět negativní energii a pokud ji budeme mít doma, vyhne se nám závist a smůla. Naopak, působí jako ideální magnet na pozitivní vibrace a prosperitu. Její funkčnost poznáme díky tomu, že jakmile do sebe aloe absorbuje velké množství negativní energie, jednoduše uhyne a uschne. Další rostlinou, která přitahuje prosperitu, je eucalyptus. Díky tomu se ideálně hodí na naše pracoviště. 

Fotografie: Pexels

Poslední květinou, kterou bychom si určitě měli pořídit, pokud chceme, aby se u nás držela dobrá nálada, le i hosté, je orchidej. Jedná se o různobarevně kvetoucí rostlinu, která rozzáří každou místnost. Můžeme ji pořídit v různých tvarech, ale i velikostech, fantazii se při její koupi meze nekladou. Díky své pronikavé vůni působí jako stimulant na náš nervový systém a uvolňuje do našeho těla hormony, které podporují dobrou náladu. Díky tomu, že v noci uvolňuje kyslík, je ideálním společníkem do naší ložnice. 

Zdroj: KrishiJagran

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]